Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Środa, 17 Lipiec 2024r.
Drukuj
31.12.2013 Prezent na nowy rok PDO
Dodano: 31 Grudzień 2013r. 08:38

Zgodnie z zapowiedziami rusza kolejny Program Dobrowolnych Odejść (PDO) w Grupie Enea.

Pierwszą spółką, która upubliczniła swoje plany w zakresie PDO jest Enea Operator. Zarząd Spółki pismem z 30.12.2013 r poinformował ,że 23.12.2013 podjął uchwałę o uruchomieniu PDO od stycznia 2014 r. Prezent pod choinkę , który dostaliśmy na nowy rok.

Z informacji jaką dostaliśmy dowiedzieliśmy się między innymi ,że:

1.Podstawowym celem PDO jest zapewnienie dobrowolnej , bezpiecznej możliwości odejścia dla Pracowników , którzy samodzielnie wybiorą takie rozwiązanie.

2.Elementem programu będzie wypłata odprawy finansowej w atrakcyjnej wysokości, uwzględniającej  świadczenia wynikające z mocy obowiązujących przepisów w tym ZUZP.(jubileusze, odprawy emerytalne, premie roczne).

3.Nadrzędnym celem uruchomionych PDO jest zapewnienie Pracownikom maksymalnego bezpieczeństwa i komfortu w podejmowaniu takich decyzji.

4.Program skierowany jest głównie do pracowników , którzy nabyli lub nabędą uprawnienia emerytalne do 2017 r., oraz do przenoszonych do Enea Centrum , w związku z tworzeniem Centrum Usług Wspólnych.

5.Wnioski o przestąpienie do PDO będzie można składać w okresie od dwóch tygodni do dwóch miesięcy , licząc od daty rozpoczęcia programu.

6. Ostateczną decyzję kto, będzie mógł skorzystać z PDO będzie podejmował pracodawca.

7.Szczegóły  PDO zostaną przedstawione na początku 2014 r. w formie  stosownego regulaminu .

Podobne powiadomienia sukcesywnie spływają do organizacji związkowych. Dostaliśmy już informacje o uruchomieniu PDO w : Enea S.A. Enea Centrum, Energobudzie , Elektrowniach Wodnych, Eneos, Enea Wytwarzanie.

Tak oto rekordowo dobre wyniki osiągane przez Grupę Enea po raz kolejny inwestowane są w likwidację miejsc pracy.

Ciekawe co na to powie Minister Pracy i Polityki Społecznej, który wielokrotnie podkreślał jak ważne jest utrzymanie każdego miejsca pracy . Jak to się ma do polityki Państwa( większościowego udziałowca Enea), według zapewnień Premiera Tuska nakierowanej na rozwój i tworzenie nowych miejsc pracy,dla wracajacych z zagranicy Polaków.

Pismo ws PDO do MPiPS

Odp. MPiPS ws DDO

Odp.MSP ws PDO 6.02.2014

PDO 2012

PDO 2011

 


Wiadomość tą wyświetlono 12258 razy.