Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Wtorek, 23 Lipiec 2024r.
Drukuj
31.08.2011 PDO w Enea Operator?
Dodano: 31 Sierpień 2011r. 20:57

Pracodawca w Enea Operator zaprosił stronę związkową do Baranowa by rozmawiać o Pakiecie Dobrowolnych Odejść (PDO). Przedstawiciele NSZZ Solidarność wyrazili swoje oburzenie faktem ,że w święto Solidarności (rocznica podpisania porozumień z 31.08.1980) pracodawca zaprasza stronę związkową by rozmawiać o likwidacji miejsc pracy. Niezrozumienie budzi fakt ,że mimo rekordowo dobrych wyników w 2010 i jeszcze lepszych w 2011 pracodawca chce inwestować w zwalnianie pracowników. Rok Projektów wymaga od wszystkich wytężonej pracy aby sprostać bardzo ambitnym planom inwestycyjnym w 2011 i nie mniej ambitnym w 2012. Kto będzie je wykonywał skoro okazuje się ,że pomimo stałego od kilku lat zmniejszania zatrudnienia poprzez naturalne odejścia i brak nowych przyjęć chce się nakłaniać ludzi do odejścia z pracy i pozostawienia tych problemów tym co pozostaną. Mamy już koniec sierpnia a Oddziały Dystrybucji nie maja jeszcze budżetów na 2011 r. Załatwmy najpierw ten temat z , którego będzie widać na co mogą liczyć Ci co pozostaną w firmie , a następnie możemy rozmawiać na temat PDO

W odpowiedzi usłyszeliśmy ,że jak sama nazwa PDO wskazuje jest dobrowolne odejście i nikt nikogo nie będzie zmuszał do skorzystania z tej oferty , kwestia budżetów dla komórek organizacyjnych będzie tematem odrębnych rozmów. Strona pracodawcy chciała przedstawić Regulamin PDO sporządzony na podstawie wcześniej wysłanych założeń.

Strona związkowa nie podjęła rozmów w tym temacie i podkreśliła ,że priorytetowo traktuje sprawę budżetów i po jej załatwieniu może podjąć rozmowy na temat PDO. Może to się odbyć na jednym spotkaniu . Strona społeczna wyraziła gotowość do takich rozmów począwszy od 6 .09.2011r.


Wiadomość tą wyświetlono 3608 razy.