Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Wtorek, 16 Kwiecień 2024r.
Drukuj

W świetlicy Centrali Oddziału Dystrybucji Gorzów Wlkp. spotkali się członkowie Komisji Podzakładowej NSZZ Solidarność Enea Gorzów Wlkp.(KP) Tematyka spotkania:

1.Odczytano i przyjęto protokół z ostatniego spotkania z 11 lutego 2016 r.

2.Przyjęcia członków. Stosowną uchwałą w szeregi naszej organizacji przyjęto kolejne cztery osoby.

3.Sprawozdanie z działalności od ostatniego zebrania. Członkowie KP zdali relację z wydarzeń w jakich uczestniczyli.

4.Sprawy płacowe. Omówiono efekty negocjacji płacowych, a właściwie ich brak.

5.Ugoda w Operatorze. Członek KP Jarosław Soniewski podziękował wszystkim, którzy pomagali mu w czasie gdy został zwolniony z pracy. Dobre słowo, kontakt telefoniczny, opieka prawna bardzo pomogły mu przetrwać ciężki okres. Wspólne działania Jarka i związku doprowadziły do zawarcia ugody, i jego powrotu do pracy.

6.Działalność Socjalna w 2016r. Przedstawiono Plan wspólnej działalności socjalnej i Preliminarz wspólnej działalności socjalnej. Od 1kwietnia 2016 zacznie obowiązywać  nowy  program SAP HR Socjalny. Mamy nadzieję, że tym razem nie będzie chaosu przy wprowadzaniu nowego programu.

7.Porozumienie Zdroisk. Przybyły na spotkanie Radca Prawny Paweł Cierkoński po analizie najnowszych faktów przedstawił propozycję działań, mających na celu oddalenie przedawnienia, oraz przedstawił ewentualność złożenia pozwów sądowych w tej sprawie. Przewodniczący Komisji Wydziałowych przekazali listy pracowników zdecydowanych złożyć w Sądzie zawezwanie do  próby ugodowej, i ponieść z tego tytułu koszt w wysokości 57 zł. Równolegle zostaną w tej sprawie złożone dwa pozwy sądowe, przegotowane przez P.Cierkońskiego.

8.Sytuacja w spółkach grupy Enea. Przedstawiciele poszczególnych spółek przedstawili problemy pracownicze występujące w tych podmiotach. Zdecydowanie najgorsza sytuacja nadal panuje w Enea Centrum. Zbyt mała liczba BOK-ów oraz pracowników powoduje bardzo nerwowe reakcje klientów.

9.Świateczny prezent dla członków związku. KP podjęła decyzję o „zajączku”. Zajączek niech będzie niespodzianką.

10.Wybory Członka Zarządu Enea Operator. Kandydatem NSZZ Solidarność jest Jakub Kamyk. Apelujemy do wszystkich o poparcie tej kandydatury.

11. Spotkanie świąteczne. Po zakończeniu zebrania KP odbyło się okolicznościowe wspólne spotkanie z Kołem Emerytów i Rencistów działającym przy naszej Komisji. Można było spotkać się i porozmawiać ze „starymi znajomymi” czyli byłymi naszymi Pracownikami. Potrawy świąteczne przygotowane przez organizatorów, oraz  rodzinna atmosfera, wprowadziły nas w Wielki Tydzień.

Porozumienie Zdroisk

Ugoda w Operatorze

Wcześniejsze zebrania KP

Wcześniejsze spotkania KEiRWiadomość tą wyświetlono 2412 razy.