Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Wtorek, 16 Kwiecień 2024r.
Drukuj

1 stycznia 2015 decyzją zarządu Enea Operator został zlikwidowany Posterunek Energetyczny w Dobiegniewie. Pracownikom dotychczas zatrudnionym w Dobiegniewie zaproponowano nowe miejsca pracy w sąsiednich PE. Jarkowi  Elektromonterowi PE Dobiegniew zaproponowano nowe miejsce pracy w PE Drawno, i  ekwiwalent  w wysokości 200 zł. miesięcznie, za dojeżdżanie do miejscowości odległej o ponad 40 km od dotychczasowego miejsca pracy.

Jarek znając swoje prawa ( gwarancja zatrudnienia do końca 2018 r. i gwarancja niepogorszania warunków płacy i płacy, w tym miejsca pracy) nie podpisał  porozumienia zmieniającego, następnie nie przyjął wypowiedzenia zmieniającego, i tym sposobem 1.06.2015 został zwolniony z pracy. Stanowił to naruszenie wcześniej zawartych porozumień, dlatego sprawa trafiła do Sądu.

12.01.2016 W Sądzie Pracy w Gorzowie Wlkp. odbyła się pierwsza i jak się teraz okazało ostatnia rozprawa w  tym temacie. Sąd przedstawił pisma procesowe jakie strony pozwu przesłały do Sądu. Podczas rozprawy pełnomocnik prawny Jarka radca prawny Paweł Cierkoński zaproponował zawarcie ugody. Sąd dał stronom czas do końca marca 2016 na zawarcie ewentualnej ugody. Prawnicy powoda i pozwanej, zawarli satysfakcjonującą obie strony ugodę zawierającą :- zapłatę za okres pozostawania bez pracy,  zaliczenie tego okresu do stażu pracy, oraz podwyżkę płacy zasadniczej rekompensującą dojazdy do nowego miejsca pracy w PE Strzelce Krajeńskie. O szczegółach ugody ze zrozumiałych względów nie możemy pisać.

Jarkowi gratulujemy odwagi i witamy z powrotem na pokładzie Enea Operatora.

Szkoda tylko, że tematu zlikwidowanych PE nie da się cofnąć.

Jest to ewidentna szkoda dla Naszych „Małych Ojczyzn” w tym przypadku dla Dobiegniewa zamieszkiwanego przez ponad trzy tysiące osób.

Prezent na Dzień Dziecka-zwolnienie z pracy.

Operator przegrał w Sądzie


Wiadomość tą wyświetlono 2867 razy.