Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Wtorek, 16 Kwiecień 2024r.
Drukuj

W siedzibie związku w Centrali Oddziału spotkali się członkowie Komisji Podzakładowej NSZZ Solidarność Enea Gorzów Wlkp. (KP) Tematyka obrad:

1. Odczytanie protokołu ze zjazdu delegatów z 29.12.2015 z Barlinka.

2.Przyjęcia członków. Stosowną uchwałą w szeregi naszej organizacji przyjęto kolejne dwie osoby.

3.Sprawozdanie z działalności. K. Gonerski przedstawił najważniejsze wydarzenia jakie miały miejsce od 29.12.2015 r.

4.Porozumienie Zdroisk. Czekamy na odpowiedź nowego Zarządu Enea S.A. na wezwanie przesądowe złożone w imieniu 111 osób z terenu działania  Oddziału Dystrybucji Gorzów Wlkp. Rozmawiano o ewentualnych kosztach związanych z pozwem sądowym, oraz sposobach ich minimalizacji. Stanowisko w tej sprawie  nowego Zarządu Enea S.A. będzie „papierkiem lakmusowym” nowego podejścia do dialogu w grupie Enea.

5. Sprawa sądowa zwolnionego z pracy 1.06.2015 r. Elektromontera PE Jarosława Soniewskiego ( mając gwarancje zatrudnienia nie przyjął gorszych warunków pracy). Pełnomocnik prawny złożył propozycję zawarcia ugody i powrotu do pracy Jarka. Czekamy na odpowiedź Zarządu Enea Operatora.

6.Międzyzakładowa Kasa Zapomogowo Pożyczkowa Enea. M. Brałko zdała relację z ustaleń jakie zapadły na spotkaniu przedstawicieli kas 10.02.2016 w Poznaniu. Stanowisko zjazdu delegatów ws wypłaty zaległych wynagrodzeń dla osób prowadzących kasy spotkało się z pozytywnym odzewem ze strony nowego Zarządu Enea S.A. Zaległe wynagrodzenia zostaną wypłacone.

7.Imrezy organizowane przez związek. Jak co roku podjęliśmy się organizacji imprez: -turniej piłki siatkowej w Sulęcinie (maj), -spływ kajakowy (lipiec), -Pielgrzymka do Częstochowy (sierpień), - wycieczka zagraniczna (wrzesień), -turniej piłki nożnej (wrzesień), -turniej bowlinga (listopad). Przyjęto program Pielgrzymki do Częstochowy 18-21.08.2016. Osoby chętne mogą się zapisywać u M. Kępiszaka. Szczegółowe programy pozostałych  imprezy po podjęciu decyzji przez władze KP będą sukcesywnie umieszczane na naszej stronie internetowej ( zakładka –Organizowane przez nas imprezy).

8.Sytuacja w spółkach grupy Enea. Przedstawiciele spółek przedstawili problemy z jakimi borykają się Pracownicy w tych podmiotach :- Enea Serwis-stare  i nowe problemy (nazewnictwo stanowisk, tabela płac zasadniczych, wartościowanie stanowisk, dział transportu, SAP) czekają na rozwiązanie przez nowy Zarząd ( nowym Prezesem został S. Bielecki),-Enea Operator –problemy z rozliczeniem prac w ramach delegacji, brak odpowiedzi przełożonych na kierowane do nich pisma, niewykorzystane urlopy.-Enea Centrum-nie działają lub zwieszają się programy informatyczne, bardzo utrudnia i wydłuża to  obsługę klientów. Dla ratowania sytuacji zatrudnia się Pracowników z agencji pośrednictwa pracy (umowy śmieciowe). Jak już jakaś procedura zaczyna dobrze działać, zmienia się ją, powoduje to nieustanny chaos i generowanie niepotrzebnych nadgodzin.

Poprzednie spotkania KP

Porozumienie Zdroisk

Zwolnienie J.Soniewskiego

 

 

 

 

 

 


Wiadomość tą wyświetlono 2432 razy.