Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Wtorek, 16 Kwiecień 2024r.
Drukuj
20.12.2023 Robocze spotkanie Enea S.A.
Dodano: 20 Grudzień 2023r. 12:56

W siedzibie Spółki w Poznaniu spotkały się strony dialogu społecznego w Enea S.A. Ze strony pracodawcy w spotkaniu uczestniczyli : Prezes Paweł Majewski, V-ce Prezes Jakub Kowaleczko Dyrektor HR Agnieszka Flach, Prawnik Artur Cieszkowski.

Podczas spotkania zaistniała nowa nieznana nam wcześniej sytuacj Prezes J.Kowaleczko nie życzył sobie robienia mu zdjęć, twierdząc, że ma takie prawo. Jak podkreślił nawet jego żona nie robi mu zdjęć. Nie zgadzamy się z taką interpretacjom prawa, spotkania stron dialogu społecznego nie są prywatnymi spotkaniami, podczas których można sobie nie życzyć robienia zdjęć. Dla świętego spokoju w okresie przedświątecznym odstąpiliśmy od robienia zdjęć stronie pracodawcy. Dlatego w niniejszej relacji umieściliśmy tylko zdjęcie strony związkowej. Bardzo dziwne zachowanie Prezesa, który pierwszy raz przyszedł na spotkanie ze stroną związkową (zasiada w Zarządzie od lipca 2023 r.)

Tematyka poruszana podczas spotkania.

1.Taryfa pracownicza na prąd. Strona społeczna zaproponowała bardziej korzystny sposób rozliczania taryfy. Strona pracodawcy przeanalizuje nowy sposób naliczania, i w ciągu 14 dni ustosunkuje się do niej.

2.Ekwiwalent pieniężny za deputat węglowy. Zgodnie z zapisami Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy strona pracodawcy podjęła rozmowy w tym temacie, jednakże w tej chwili nie widzi możliwości załatwienia sprawy.

3.Pomieszczenia związkowe. Strona pracodawcy rozpatrzy wniosek strony związkowej o nieodpłatne udostępnienie pomieszczeń.

4. Regulamin Zarządzania Przez Cele (ZPC). Podnieśliśmy temat zasad wynagradzania dla pracowników objętych ZPC. Regulamin nie został z nami uzgodniony. Dostaniemy pisemną odpowiedź w tym temacie.

5.Zaległe urlopy. Co do zasady zaległe urlopy należy wykorzystywać w danym roku kalendarzowym.  Istnieją możliwości przenoszenia urlopów na następny rok (w uzasadnionych przypadkach)

6.Czas pracy w piątek przed świętami. Zawnioskowaliśmy o skrócenie czasu pracy w piątek przed Świętami Bożego Narodzenia. Strona pracodawcy przychyliła się do naszego wniosku.

7.Praca zdalna. Padły wnioski o zwiększenie liczby osób uprawnionych do takiej pracy. Zasady są znane -zawarte w Regulaminie Pracy.

8.Pracowniczy Program Emerytalny (PPE). Zgodnie z ustaleniami z wcześniejszych spotkań zebrania strona pracodawcy miała przygotować analizę porównawczą dotyczącą inwestowania naszych funduszy przez trzy firmy prowadzące PPE w GK Enea ( PZU, Inwestors, Allianz).  Tematem zajmował się Prezes Rafał Mucha. Strona pracodawcy powróci do niezatwionego tematu.

9.Degradacja majątku niesieciowego. Mieliśmy otrzymać wyniki audytu tego majątku, oraz sugestie co do jego przyszłości .24 marca 2023 Prezes Marcin Pawlicki zobowiązał się do tego na zebraniu Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Enea. Tematem zajmował się nieobecny dzisiaj M.Pawlicki, pozostali członkowie Zarządu nie mają wiedzy w tym temacie

Więcej szczegółów do uzyskania w siedzibach NSZZ „Solidarność”

Wcześniejsze spotkania w Enea S.A.

O PPE i majątku niesieciowym

Jakub Kowaleczko od VII 2023 w SA

 


Wiadomość tą wyświetlono 2544 razy.