Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Niedziela, 10 Grudzień 2023r.
Drukuj

Zarząd spółki ENEA poinformował o podjęciu uchwały powołującej z dniem 17 lipca 2023r. Jakuba Kowaleczko na stanowisko Członka Zarządu ENEA S.A. ds. Handlowych na wspólną kadencję, rozpoczętą z dniem następnym po dniu odbycia Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia ENEA S.A. zatwierdzającego sprawozdanie finansowe za 2022 rok.

Jakub Kowaleczko to absolwent Wydziału Prawa Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz studiów Executive Master of Business Administration. Ukończył również studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, kierunek Fuzje i Przejęcia Przedsiębiorstw (Merger _ Acquisition).
Doświadczenie zawodowe zdobył w pracy w administracji rządowej, samorządowej a także na kierowniczych stanowiskach w największych polskich firmach, także w tych z udziałem Skarbu Państwa oraz notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych.
Posiada szeroką wiedzę w obszarze energetyki, zamówień publicznych, nieruchomości (w tym infrastruktury krytycznej) oraz zarządzania zasobami ludzkimi.
Pełnił funkcję Prezesa Zarządu Spółki Industry Development Agency Sp. z o.o.
Zajmował także stanowiska: Dyrektora w Grupie LOTOS S.A., Dyrektora Zarządzającego w Poczcie Polskiej S.A., Dyrektora Wykonawczego w Operator ARP Sp. z o.o., a także Dyrektora Pionu Zarządzania Personelem w PKO BP S.A.
W Polskim Górnictwie Naftowym i Gazownictwie S.A. pełnił funkcję Dyrektora Departamentu Zarządzania Grupą Kapitałową oraz Dyrektora Departamentu Personalnego.
Ostatnio był wiceprezesem zarządu PGNiG Termika S.A.

Wcześniejsze zmiany w Zarządzie Enea S.A.


 

 


Wiadomość tą wyświetlono 766 razy.