Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Poniedziałek, 22 Lipiec 2024r.
Drukuj

11.04.2023 r. o 4 nad ranem wandale zniszczyli wystawę poświęconą św. Janowi Pawłowi II, która 21 marca stanęła przed gdańską siedzibą NSZZ „Solidarność”.

Wystawa pt. „Ty nas obudziłeś, My Cię obronimy” poświęcona Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II stanęła 21 marca br. przed gdańskim budynkiem NSZZ „Solidarność” u zbiegu ulicy Rajskiej i Wałów Piastowskich.

Ekspozycja dokumentuje relacje Solidarności z Ojcem Świętym Janem Pawłem II.  

"Ta wystawa jest pokazaniem tego, co Ojciec Święty przez te wszystkie lata zrobił dla Polski, Solidarności i wolnej demokratycznej Europy. Po raz pierwszy była ona pokazywana publiczności w 40. rocznicę I Pielgrzymki Ojca Świętego do Polski. Nie pozwolimy na szarganie dobrego imienia Jana Pawła II. To dla nas, związkowców z Solidarności, fundament" – mówił wówczas Piotr Duda, szef „Solidarności”.

W dniu 11 kwietnia około godziny 4 nad ranem nieznani sprawcy zniszczyli plansze wystawy. Na ten moment zabezpieczono nagrania z monitoringu i zgłoszono akt wandalizmu na policję.

Na nagraniach z kamer widać grupę siedmiu osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, którzy przechodząc obok ekspozycji, zatrzymują się, by zniszczyć plansze wystawy poświęconej papieżowi.

Źródło-KK NSZZ Solidarność

Marsz Papieski Gorzów Wlkp.

Ty nas obudziłeś, my Cię obronimy

 

 

 

 


 

 


Wiadomość tą wyświetlono 716 razy.