Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Poniedziałek, 04 Marzec 2024r.
Drukuj

W Przyłęsku spotkali się członkowie Komisji Podzakładowej NSZZ Solidarność Enea Gorzów Wlkp. (KP G)

Tematyka obrad:

1. Odczytano i przyjęto protokół z ostatniego zebrania KP G.(Choszczno 24.04.2016 r.)

2.Przyjęcia członków. Stosowną uchwałą w szeregi naszej organizacji przyjęto kolejne 3 osoby.

3.Sprawozdanie z działalności od ostatniego zebrania. Członkowie Prezydium zdali relację z wydarzeń jakie miały miejsce od 24 kwietnia 2016 r.

4.Świadczenie pieniężne dla pracowników, którzy nie nabyli praw do akcji w 2008 r. Zapoznano się z propozycjami polubownego załatwienia sprawy.

5.Inicjatywa ustawodawcza o ograniczeniu handlu w niedzielę. NSZZ Solidarność popiera inicjatywę obywatelską i czynnie wesprze ją, zbierając podpisy po projektem ustawy. Można je składać w siedzibach związku.

6.”Tajemniczy klient”  (TK) pomysł pracodawców na poprawę sytuacji w BOK-ach. Diagnoza, że chaos jaki panuje w BOK-ach wynika ze złego bezpośredniego kontaktu z klientem jest błędna i obraźliwa dla osób tam pracujących. TK na pewno nie poprawi sytuacji w BOK-ach. Apelujemy do Pracowników o nie podpisywanie zgód na rejestrowanie rozmów z TK.

7.Wspólna działalność socjalna –„Grusza” dla odchodzących na emeryturę. Zapoznano się z korespondencją jaka była prowadzona z pracodawcą w tym temacie. Spawa dalej nie załatwiona , zostanie przedstawiona na spotkaniu 23 czerwca 2016 r.

8. Sytuacja w spółkach grupy Enea. Przedstawiciele poszczególnych spółek zdali relację z sytuacji panującej w tych podmiotach.

9. Imprezy organizowane przez związek-Spływ kajakowy Drawa szlakiem JPII- 9.07.2016, -Pielgrzymka do Częstochowy- Wycieczka zagraniczna Pekin i okolice -mamy jeszcze wolne miejsca,

10.„Feniks” 2015 nagroda za działalność w Gorzowskim Zarządzie Regionu NSZZ Solidarność. KP G zawnioskuje żeby to wyróżnienie przyznać Mariuszowi Kępiszakowi.

11.Zapomogi Losowe .Dwóm członkom naszej organizacji, którzy znaleźli się w ciężkiej sytuacji życiowej udzielono zapomóg losowych.

12.Uniemożliwianie uczestnictwa w zebraniach KPG Koleżance z Międzychodu. Prezydium podejmie działania w celu zmiany tej sytuacji.

 

Pismo ws "gruszy" dla Emerytów


Wcześniejsze zebrania KPG


Wiadomość tą wyświetlono 2719 razy.