Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Wtorek, 23 Lipiec 2024r.
Drukuj
7.01.2015 Kolejne pismo w/s PDO do MPiPS
Dodano: 7 Styczeń 2015r. 13:04

Pracownicy Enea wytężoną pracą oraz bardzo dużym zaangażowaniem, wypracowują bardzo dobre wyniki. Za trzy kwartały  2014 r. Enea osiągnęła najlepszy wynik finansowy od momentu powstania w 2003 r.   ( 836 mln. zł. zysku netto). Kolejny już rok bardzo dobre wyniki  inwestowane są w likwidację miejsc pracy w Enea –Program Dobrowolnych Odejść (PDO). Jest to tym bardziej bulwersujące ,że w miejsce Pracowników odchodzących w ramach PDO, przyjmowane są nowe osoby, ale już nie na umowę o pracę, lecz  na umowy śmieciowe, poprzez agencję pośrednictwa pracy. W 2014 na umowach śmieciowych zatrudnionych było w Enea ok. 200 osób. W 2015 r. liczba ta ma się jeszcze powiększyć.

Nie możemy biernie patrzeć na taką patologiczną sytuację. Dlatego napisaliśmy kolejne pismo do Ministra Pracy i Polityki Społecznej Władysława Kosiniaka Kamysza.  Któremu, jak wielokrotnie publicznie twierdzi, zależy na  ochronie istniejących miejsc pracy.

W odpowiedzi na nasze wcześniejsze wystąpienia dostaliśmy między innymi taki sygnał:

„Każda informacja o zagrożeniach miejsc pracy jest obiektem szczególnego zainteresowania MPIPS , ponieważ likwidacja miejsc pracy pogarsza sytuację na rynku pracy oraz zwiększa napięcia społeczne wynikające z braku zatrudnienia” 

Dlatego po raz kolejny sygnalizujemy problem likwidacji dobrych miejsc pracy w Enea.

 Nasze wystąpienie do wiadomości otrzymali:

-Premier RP-Ewa Kopacz,  -Minister Skarbu Państwa ( większościowy właściciel Enea ), -Krajowe Centrale Związkowe oraz Związki Zawodowe Enea,  -Parlamentarzyści Lubuscy.  -Prezydent Miasta Gorzów Wlkp.-J. Wójcicki.  -Radni Miasta Gorzów Wlkp., -Lubuskie Media                                                                                                                                                 


Pełna treść pisma z 7.01.2015 do MPiPS.

Wcześniejsze pismo do MPiPS i odp. MPiPS

Odpowiedź MPiPS na pismo z 7.01.2015


Wiadomość tą wyświetlono 4144 razy.