Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Wtorek, 23 Lipiec 2024r.
Drukuj
11.12.2014 Trudne rozmowy w Enea Centrum.
Dodano: 12 Grudzień 2014r. 16:21

W związku z ostatnimi wydarzeniami, związanymi z psychozą dotyczącą porozumień zmieniających atmosfera rozmów w Enea Centrum było bardzo napięta.

 Ale po kolei.

1.Regulami Pracy w Enea Centrum. W pismach kierowanych do strony związkowej zarząd Enea Centrum ,stwierdził, że jeżeli związki zawodowe nie zgodzą się na proponowane zmiany, to zarząd jednostronnie wprowadzi je w życie.. Takie postępowanie świadczy o  braku kompetencji Zarządu. W prawie istnieje taka możliwość tylko wtedy jeśli związki zawodowe miałby rozbieżne zdania, a w tym przypadku wszystkie związki mówią jednym głosem. Strona społeczna przedstawiła też zapisy które są niezgodne z prawem pracy obowiązującym w Enea, i z tego względu są dla niej nie do przyjęcia. Ostre wypowiedzi nie spodobały się stronie pracodawcy. W pewnym momencie chciano nawet zakończyć spotkanie, bez omówienia innych ważnych tematów.

2. Porozumienia zmieniające w Enea Centrum.  Jeszcze większe emocje towarzyszyły podsumowania „akcji” wymuszania na Pracownikach podpisywania  niekorzystnych dla nich zmian. Psychozę jaką wytworzyła strona pracodawcy przy wręczaniu porozumień zmieniających, spowodował ,że większość pracowników pod presją podpisała niekorzystne dla nich dokumenty. Strona związkowa podejmie stosowne działania w celu zmiany tej sytuacji.

3.Tabela płaca zasadniczych w Enea Centrum. Strona związkowa przekazała  projekt protokołu dodatkowego do ZUZP dotyczący tabeli płac w ENEA Centrum.

4. 1% fundusz nagród w Enea Centrum. Strona związkowa poprosiła o rozliczenie wydatkowania tego funduszu w Enea Centrum, zgodnie z zapisami ZUZP. Strona pracodawcy zdziwiona była istnieniem takiego funduszu, nie mówiąc już o konieczności jego rozliczania.

5. Szkolenia z SAP-a. Strona związkowa zwróciła uwagę na fatalne warunki w jakich odbywają się szkolenia. Ciasne pomieszczenia, brak krzeseł dla części uczestników, jeden monitor, jeden komputer, brak możliwości drukowanych instrukcji.

Poprzednie spotkanie w Enea Centrum

Porozumienia zmieniające


Wiadomość tą wyświetlono 5712 razy.