Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Niedziela, 10 Grudzień 2023r.
Drukuj

W dniu 11.09.2023 r. w Warszawie, w siedzibie PGE, przy ul. Mysiej 2, odbyło się kolejne posiedzenie przedstawicieli Związku Pracodawców Energetyki oraz Strony Społecznej w przedmiocie negocjacji Umowy Społecznej dla Energetyki.

1.Negocjacje tym razem zakończyły się ogromnym sukcesem. 

Po wielu próbach udało się w końcu podpisać niezmiernie ważny dokument, który nazwano Porozumieniem na Przedpolu. Podpisany dokument (w ogromnym skrócie) gwarantuje Pracownikom energetyki zachowanie nabytych praw pracowniczych, gwarancji zatrudnienia czy świadczeń socjalnych w rozpoczętym procesie transformacji energetycznej, do czasu podpisania ostatecznej wersji Umowy Społecznej dla Energetyki. Porozumienie podpisali przedstawiciele całej Strony Społecznej oraz umocowani w imieniu wszystkich Pracodawców pełnomocnicy grup energetycznych PGE, Enea, Tauron. Z ramienia Krajowej Sekcji Energetyki NSZZ „Solidarność” Porozumienie podpisali: Marek Boiński, Robert Jusis, Edmund MyszkaW-ce prezes Grupy Orlen do spraw produkcji i optymalizacji Krzysztof Nowicki oświadczył, że w związku trwającymi w grupie procesami konsolidacyjnymi Energa Grupa Orlen na dzisiaj nie jest gotowa do podpisania Porozumienia.

2. W następnym punkcie spotkania strony przystąpiły do kolejnej rundy negocjacji Umowy Społecznej dla Energetyki.  Omówiono i przekazano Stronie Pracodawców zestawienie nowych zapisów oraz uwag strony społecznej do treści projektu Umowy Społecznej.W celu dokonania szczegółowej analizy strona Pracodawców zawnioskowała  o przerwę w negocjacjach. Termin następnego spotkania ustalono na 04.10.2023 r.

3. Na koniec spotkania przekazano poszczególnym przedstawicielom Strony Społecznej podpisany wcześniej przez strony aneks do Umowy dla NABE.

Źródło-KSE NSZZ Solidarność

Obrady Rady KSE NSZZ Solidarność

Porozumienie na Przedpolu


Wiadomość tą wyświetlono 827 razy.