Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Niedziela, 10 Grudzień 2023r.
Drukuj
5-6.08.2023 Pielgrzymka rowerowa do Rokitna.
Dodano: 7 Sierpień 2023r. 08:33

Katolickie Stowarzyszenie Energetyków „Nazaret” - Oddział Terenowy w Gorzowie Wielkopolskim już po raz czwarty było organizatorem  dwudniowej pielgrzymki rowerowej do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.

W pielgrzymce uczestniczyło 18 osób. ( w tym 6 rowerzystów) Grupa rowerowa wyjechała z Gorzowa Wlkp., spod Kościoła pw Św. Maksymiliana Kolbe, po krótkiej modlitwie o godz. 10 00 , a przybyła do Rokitna ok godz. 15 tej , pokonując 53 km.

Pielgrzymów powitał bardzo serdecznie i gościnnie Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej,  Ks Marcin Kliszcz. Pierwszego dnia  mimo niesprzyjającej pogody, wszyscy już pielgrzymi aktywnie uczestniczyli w drodze krzyżowej na terenie Sanktuarium. Przewodniczyła koleżanka Grażynka Kos. Rozważania poszczególnych stacji  czytali kolejno uczestnicy.

Po drodze krzyżowej, w stołówce sanktuarium  pielgrzymi zjedli pięknie przygotowaną i smaczną kolację. Następnie energetycy spotkali się w dużej „ sali herbacianej” , przygotowanej specjalnie na to spotkanie. Nie brakowało smacznego ciasta z własnych wypieków koleżanek uczestniczących w pielgrzymce. Kolega Eugeniusz Kaczmarek przygotował i wykonał repertuar muzyczny, oparty na religijnych pieśniach i balladach. Wieczorem do spotkania dołączył Nasz Kapelan Ks Kanonik Jarosław Zagozda. Był też z nami kustosz sanktuarium Ks. Marcin Kliszcz. Po przerwie na  Apel Jasnogórski kontynuowano spotkanie podczas, którego wspominano wcześniejsze Pielgrzymki, oraz rozmawiano na temat planów pracy KSE na dalszą część roku. Pielgrzymi podjęli się uczestnictwa w akcji wspomożenia finansowego na rzecz Hospicjum Bł Ks. Michała Sopoćki w Wilnie, które prowadzi od wielu lat, pochodząca z Gorzowa Wlkp. Michaela Rak.

Drugiego dnia Pielgrzymki po śniadaniu jej uczestnicy aktywnie uczestniczyli w  nabożeństwie niedzielnym, prowadząc miedzy innymi czytania mszalne. Po mszy świętej wspólna kawa i ciasto zakończyło naszą Pielgrzymkę.  

Niestety rowerzyści nie mogli wracać do domów na rowerach, z uwagi na bardzo kapryśną pogodę (od sobotniego popołudnia cały czas padał ulewny deszcz i było zimno). Byliśmy jednak przygotowani na taką okoliczność i wszystkich rowerzystów z rowerami rozlokowano w samochodach. Cała dwudniowa pielgrzymka odbyła się w przyjacielskiej atmosferze, katolickiej wiary i wzajemnego szacunku. Wszyscy uczestnicy zgodnie oświadczyli, że będzie kontynuowana.

Wcześniejsze Pielgrzymki

                                                         


 

 


Wiadomość tą wyświetlono 377 razy.