Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Poniedziałek, 04 Marzec 2024r.
Drukuj
9-10.07.2022 Pielgrzymka rowerowa do Rokitna.
Dodano: 11 Lipiec 2022r. 10:39

Już po raz trzeci Katolickie Stowarzyszenie Energetyków „Nazaret”  (KSE)- Oddział Terenowy w Gorzowie Wlkp. było organizatorem Pielgrzymki  Rowerowej  do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.  

Na tegoroczna Pielgrzymkę rowerową zgłosiło się 6 osób. Ci ,którzy z różnych powodów nie mogli jechać rowerem, również uczestniczyli w Pielgrzymce do Rokitna, dotarli  tam innymi środkami lokomocji.

Wielu  uczestników Pielgrzymki deklarowała, że w przyszłym roku zmierzą się z wyzwaniem pokonania trasy Gorzów-Rokitno-Gorzów (2 x 50 km.). 

Pogoda podczas tegorocznej Pielgrzymki była kapryśna jak Polskie Lato.  Burze i opady deszczu towarzyszyły nam podczas jazdy rowerem oraz tradycyjnej Drogi Krzyżowej. Temperatura nas tez nie rozpieszczała i oscylowała koło 19 *C.  Podczas pierwszego dnia pobytu w Sanktuarium była jeszcze wspólna modlitwa różańcowa i Apel Jasnogórski.

Niestety opady deszczu pokrzyżowały nam również plany wspólnej wieczerzy przy ognisku. Musieliśmy je zmodyfikować-przenieść się do auli.  Ale tam było równie sympatycznie. Można było skosztować gorących kiełbasek oraz specjałów przywiezionych przez Pielgrzymów. Podczas wspólnej kolacji dotarł do nas  Duszpasterz  Gorzowskich Energetyków Jarosław Zagozda. Jak zawsze przy takich spotkaniach były wspomnienia wcześniejszych Pielgrzymek, oraz plany pracy KSE na dalszą część roku. Nie obyło się też bez dodatkowych atrakcji-brak prądu...

Drugiego dnia Pielgrzymki po śniadaniu uczestniczyliśmy w Mszy Świętej w Bazylice. Wspólna kawka i słodkości przed podróżą powrotną do naszych domów zakończyły Pielgrzymkę.

Mamy nadzieję, że nasze prośby  Matka Boża Cierpliwie Słuchająca przekaże Swojemu Synowi.

Kolejna pielgrzymka przeszła do historii, pozostały wspomnienia i zdjęcia. Do zobaczenia za rok.

Organizatorom serdecznie dziękujemy za wzorową organizację.

Wcześniejsze pielgrzymki rowerowe.

Pielgrzymki Enea Operatora

Pielgrzymki do Częstochowy

Historia Cudownego Obrazu

 


Wiadomość tą wyświetlono 967 razy.