Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Niedziela, 10 Grudzień 2023r.
Drukuj

W siedzibie związku w Gorzowie Wielkopolskim w końcówce starej kadencji spotkali się członkowie Zarządu Regionu Gorzów NSZZ „Solidarność” (ZRG)

Tematyka obrad:

1.Wybory w Komisjach Zakładowych. Przewodniczący ZRG Waldemar Rusakiewicz zrelacjonował wybory w Naszym Regionie.

2. Budżet ZRG. Zebrani zapoznali się z wykonaniem budżetu za 2022 oraz planem na 2023 r. Stosownymi uchwałami przyjęli oba dokumenty.

3. Sprawozdanie z wydarzeń jakie miały miejsce od ostatniego zebrania ZRG:

-Posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego województwa lubuskiego (WRDS) Głównym punktem obrad WRDS była polityka klimatyczna UE. Temat obszernie przedstawił Krzysztof Gonerski. Prezentacja dotycząca tej tematyki jest dostępna w formie załącznika.

-Marsz Papieski. W. Rusakiewicz zrelacjonował marsz jaki odbył się w Gorzowie Wielkopolskim. Byliśmy współorganizatorami marszu w obronie dobrego imienia Jana Pawła II. Podziękował wszystkim, którzy uczestniczyli w marszu.

-Szkolenia związkowe. Przeszkolono około 50 osób. 9 maja 2023 odbędzie się kolejna tura szkoleń.

4.Zapowiedzi wydarzeń w Naszym Regionie:

-Obchody 3 maja w Gorzowie Wielkopolskim. W. Rusakiewicz zapoznał zebranych z palami obchodów święta w Gorzowie Wielkopolskim i zaprosił wszystkich do udziału w uroczystościach.

-II pielgrzymka byłych opozycjonistów. 20 maja 2023 r. odbędzie się pielgrzymka byłych opozycjonistów do Rokitna. Osoby chętne do uczestnictwa w pielgrzymce mogą się zgłaszać do ZRG

-Konkurs Państwowej Inspekcji Pracy na najaktywniejszego Społecznego Inspektora Pracy. Można zgłaszać wyróżniających Inspektorów do ZRG.

5 Benefity dla członków związku:

-Karty rabatowe Orlen. Omówiono umowę  z PKN Orlen, która przewiduje rabaty dla członków NSZZ „Solidarność” na paliwa, gaz, zakupy na stacji oraz na korzystanie z myjek.

-Elektroniczna legitymacja członkowska NSZZ „Solidarność”. Benefity spowodowały większe zainteresowanie wyrobieniem elektronicznej legitymacji członkowskiej. Kolejna partia ok 100 wniosków została wysłana do Komisji Krajowej. Czekamy na otrzymanie legitymacji. Osoby, które wcześniej wyrobiły sobie legitymację, a nie mogą jej znaleźć mogą się starać o wydanie duplikatu.

6.Aktualizacja listy Komisji Zakładowych w regionie. Wykreślono trzy organizacje, które zaniechały działalności.

7.Sprawy różne- wolne wnioski:

-Traktat przeciw pandemiczny. Robert Balcerzak przestawił temat traktatu przygotowanego przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Niestety w naszej ocenie jest to kolejny przykład odbierania nam suwerenności.

- Ostatnie posiedzenie ZRG w kadencji 2018-2023. 12 maja 2023 r. zaplanowano ostatnie w tej kadencji wyjazdowe posiedzenie ZRG. Zaapelowano o zarezerwowanie sobie tego terminu.

Wcześniejsze zebrania ZRG

Karty rabotowe ORLEN

MARSZ PAPIESKI

Polityka klimatyczna UE prezentacja WRDS

 

 

 

 


 

 


Wiadomość tą wyświetlono 945 razy.