Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Niedziela, 10 Grudzień 2023r.
Drukuj

Projekt Bezobsługowego Magazynu Liczników (BML) energii elektrycznej autorstwa Enei Operator wykorzystujący technologię identyfikacji radiowej (RFID) znalazł się w ścisłym finale międzynarodowego konkursu RFID Journal Awards. Ostateczne wyniki konkursu zostaną ogłoszone w maju podczas uroczystej gali w Orlando na Florydzie (USA). BML z powodzeniem ułatwia i usprawnia pracę elektromonterów

BML to nowoczesny, w pełni zautomatyzowany magazyn, który dzięki innowacyjnym rozwiązaniom jest dostępny dla uprawnionych pracowników całą dobę, przez siedem dni w tygodniu. Dzięki znacznikom radiowej identyfikacji danych (RFID) umieszczonych na urządzeniach możliwe jest równoczesne i masowe rozpoznawaniu elementów oraz urządzeń zdawanych lub pobieranych z magazynu. Magazyn pozwala na jednoczesne przechowywanie w nim ok. 2 tys. urządzeń, a prototypowa instalacja od prawie roku działa już przy siedzibie Enei Operator w Poznaniu.

W Enei Operator technologia radiowej identyfikacji (RFID) wykorzystywana jest od kilku lat m.in. w gospodarce narzędziami, których ewidencja za pomocą znaczników RFID obejmuje kilkadziesiąt tysięcy pozycji. W spółce działa także system informatyczny do zarządzania aparaturą kontrolno-pomiarową oparty o rozwiązania RFID.

BML to projekt, który zrealizowano w Departamencie Zarządzania Informacją Pomiarową Enei Operator przy współpracy z Łukasiewicz - Poznańskim Instytutem Technologicznym w Poznaniu.

Twórcy Bezobsługowego Magazynu Liczników, którzy są pasjonatami wykorzystania technologii RFID, zdecydowali się zgłosić projekt do międzynarodowego konkursu organizowanego przez RFI Journal z siedzibą w USA. Innowacyjne rozwiązanie Enei Operator znalazło uznanie jury i trafił do ścisłego finału konkursu. Projekt Bezobsługowego Magazynu Liczników będzie rywalizował o laur zwycięstwa w kategorii „Najlepsze wdrożenie RFID” z zespołem Avon i Somerset Police z Wielkiej Brytanii oraz CPC Corp. - tajwańską firmą z branży ropy naftowej i gazu.

Nagrody RFID Jurnal Awards przyznawane są firmom, które wyróżniły się pomyślnym wykorzystaniem technologii identyfikacji radiowej (RFID) lub Internetu rzeczy (IoT) lub wprowadzeniem nowego, wartościowego produktu lub usługi RFID/IoT. Ostateczne wyniki rywalizacji ogłoszone zostaną w dniach 9-11 maja podczas uroczystej gali w Orange County Convention Center w Orlando.

Źródło-CIRE.PL

Więcej w tym temacie.

 

 

 

 


 

 


Wiadomość tą wyświetlono 502 razy.