Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Środa, 17 Lipiec 2024r.
Drukuj

W Enea Serwis kontynuowano rozmowy, których celem było uzgodnienie tabeli płac zasadniczych na 2023 r w tej Spółce. Spotkanie odbyło się w trybie mieszanym (stacjonarnie i zdalnie).

Prezes Ireneusz Rogowski przywitał wszystkich i poinformował, że Spółka podpisała umowę przyłączeniową z Enea Operatorem. W związku z tym Zarząd jest gotowy negocjować podwyżkę tabeli płac zasadniczych. Ustosunkowując się do naszej propozycji ze stycznia  (podwyżka tabeli o 15 % od stycznia 2023r) Zarząd przedstawił swoją -podwyżka tabeli o 15 % od marca 2023 r. Strona związkowa i pracodawca przedstawiła argumenty na obronę swoich tabeli.  Naszym koronnym argumentem, jest to, że taka waloryzacja tabeli została przyjęta w Enea Operatorze. Przez kilka lat dochodziliśmy do tabeli w Operatorze, dlatego nie możemy się zgodzić na działanie, które pogorszy sytuację pracowników Serwisu.

Po dłuższej dyskusji strona pracodawcy ogłosiła przerwę po, której zgodziła się z naszą propozycją. Nowa tabela płac zasadniczych zacznie obowiązywać od marca 2023 r. , a za okres od stycznia zostanie wypłacone wyrównanie.

Wcześniejsze spotkania w Serwisie


Wiadomość tą wyświetlono 2287 razy.