Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Środa, 17 Lipiec 2024r.
Drukuj

Kolejne Spółki organizują spotkania których celem jest dokonanie stosownych uzgodnień dotyczących spraw pracowniczych a wynikających z sugestii  i działań Organizacji Związkowych.

ENEA LOGISTYKA.

Spotkanie odbyło się w trybie mieszanym (stacjonarnie i zdalnie) Rozpoczynając spotkanie Prezes Michał Comba zapoznał uczestników spotkania z aktualną sytuacją Spółki.

Tematy poruszane podczas spotkania:

1. Premia świąteczna Po krótkich negocjacjach udało się uzgodnić wysokość premii , którą otrzymają Pracownicy zatrudnieni w dniu zawarcia porozumienia  oraz pozostający z zatrudnieniu w dniu wypłaty-nie później niż 10 grudnia 2022 r.

2. Wartość posiłku profilaktycznego na sezon 2023. Uwzględniając naszą sugestię złożoną podczas ostatniego spotkania uzgodniono wartość posiłku -25 zł.

3.Integracja obszaru dystrybucji. Prace trwają, decyzji w tym temacie jeszcze nie ma.

4. Nowa tabela płac zasadniczych. Temat bezpośrednio związany z integracją obszaru dystrybucji, czekamy na decyzje w tym temacie.

ENEA OPERATOR

Spotkanie odbyło się w trybie mieszanym (stacjonarnie i zdalnie) Rozpoczynając spotkanie Prezes Marek Rusakiewicz przedstawił aktualną sytuacją Spółki.

Agenda spotkania:

1. Premia świąteczna. Po krótkich negocjacjach udało się uzgodnić wysokość premii , którą otrzymają Pracownicy zatrudnieni w dniu zawarcia porozumienia  nie później niż 10 grudnia 2022 r.

2. Dzień dodatkowo wolny za 11 listopada 2023 przypadający w sobotę. Strona pracodawcy poinformowała nas, że za 11 listopada w Operatorze będzie wolny 10 listopada 2023 r.

Tematy zgłoszone przez stronę związkową:

-Integracja obszaru dystrybucji. Prace trwają, kluczowe decyzje mają zapaść w drugiej połowie styczna 2023 r.

-Aktualizacja zapisów Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy,praca zdalna, koszty dojazdu do miejsca pracy, praca w nadgodzinach. Strona pracodawcy pamięta o tych tematach, ale nawał prac aktualnie nie pozwala zająć się nimi. Teraz najważniejszym tematem jest taryfa dystrybucyjna na 2023 r. Po załatwieniu tego tematu przyjdzie czas na zalegle sprawy

-Zaległe urlopy, przenoszenie na 2023. Strona pracodawcy przedstawiła uzasadnienia do nacisków na wykorzystanie urlopów w tym roku. Jak podkreśloną jest wiele przypadków osób, które mają prawie całe urlopy niewykorzystane- oprócz ryzyka kar ze strony PIP generuje to koszty dla Spółki (tworzenie rezerw finansowych na 2023 r.)

-Posiłki profilaktyczne- regulamin korzystania z kart magnetycznych. Nowe zasady korzystania z posiłków  (karty magnetyczne zamiast talonów) skłoniły służby pracodawcy do stworzenia regulaminu, który aktualnie jest konsultowany z Dyrektorami Komórek Organizacyjnych. Docierają do nas informacje o nadinterpretacjach prawa zawartych w projekcie regulaminu (zbieranie paragonów, odpowiedzialność karna itp.) Po zakończeniu procesu konsultacji służb pracodawcy mamy otrzymać poprawiony projekt regulaminu.

-Zakup samochodów technicznych. Szukanie oszczędności w tym segmencie działalności Spółki skończy się paraliżem, brygady nie będą miały czym dojechać do miejsc pracy.

-Braki ubrań roboczych. Strona pracodawcy twierdzi, że temat jest już załatwiony. Kierownicy nie zgłaszają braków…

-Współpraca Spółek GK Enea. Oszczędności na  inwestycjach w Operatorze odbijają się na kondycji innych Spółek GK Enea. Brak ładu korporacyjnego. Trwają prace nad zwiększeniem planu inwestycyjnego.

ENEA SERWIS

Spotkanie odbyło się w trybie mieszanym (stacjonarnie i zdalnie) Rozpoczynając spotkanie Prezes Ireneusz Rogowski zapoznał uczestników spotkania z aktualną sytuacją Spółki.

Tematy poruszane podczas spotkania:

1. Premia świąteczna. Po krótkich negocjacjach udało się uzgodnić wysokość premii , którą otrzymają Pracownicy zatrudnieni w dniu zawarcia porozumienia  nie później niż 10 grudnia 2022 r. Karpiowe zostanie wypłacone razem z drugą częścią premii z okazji 15 lecia Enea Serwis.

2.Uzgodnienia w sprawie wymiaru i rozkładu czasu pracy w 2023 r. Średnioroczna liczba dni roboczych w 2023 roku w miesiącu wynosić będzie 21 dni. Uzgodniono dzień dodatkowo wolny za 11 listopada 2023 przypadający w sobotę- będzie to 10 listopada 2023 r.

3. Integracja obszaru dystrybucji. Prace zespołów trwają, kluczowe decyzje jeszcze nie zapadły.

4.Projekt premiowania kolejnej grupy Pracowników. Do projektu Regulaminu premiowania dla wydziałów produkcyjnych w Gorzowie Wlkp. strona związkowa przesłała uwagi, co dalej dzieje się z tym projektem? Niedługo mamy otrzymać poprawiony dokument.

5.Odprowadzanie dodatkowych składek do ZUS za Pracowników wykonujących pracę w warunkach szczególnych. Zaległości w płaceniu składek pochodzą z lat poprzednich. Sprawa jest aktualnie wyjaśniania z ZUS-em.

Więcej szczegółów do uzyskania w siedzibach NSZZ Solidarność Enea.

Wcześniejsze spotkania w Logistyce

Wcześniejsze spotkania w Operatorze

Wcześniejsze spotkania w Serwisie


 

 


Wiadomość tą wyświetlono 2763 razy.