Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Poniedziałek, 04 Marzec 2024r.
Drukuj
4.09.2021 V Pielgrzymka Enea Operatora
Dodano: 4 Wrzesień 2021r. 18:28

Już po raz piąty odbyła się Pielgrzymka Pracowników Enea Operatora. W tym roku pielgrzymowaliśmy do najmłodszego powstałego w sierpniu 2020 r. Sanktuarium Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej- Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich, które  mieści się w XIII wiecznym Pocysterskim Zespole Klasztornym w Gościkowie Paradyżu. W zespole klasztornym mieści się też siedziba Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego.

Z zaproszenia do udziału w Pielgrzymce skorzystała liczna grupa byłych i obecnych  Energetyków oraz ich rodzin, Prezesów, Dyrektorów Enea Operator, Prezesów siostrzanych Spółek, oraz przedstawiciele NSZZ Solidarność z wszystkich Oddziałów Dystrybucji  wraz z Pocztami Sztandarowymi.

Pielgrzymkę  rozpoczęła modlitwa różańcowa, po której nastąpiła nieplanowana przerwa spowodowana zadziałaniem instalacji przeciwpożarowej. Po prawie godzinnej przerwie okazało się, że był to fałszywy alarm, i można było odprawić uroczystą Mszę Świętą. Każdy z Nas mógł podziękować i poprosić o Boże błogosławieństwo w tym trudnym czasie pandemii i transformacji energetycznej.

 

Po liturgii wysłuchaliśmy koncertu organowego oraz zapoznaliśmy się z historią tego świętego miejsca.Po strawie duchowej, napełnieni -  dobrą energią udaliśmy się na posiłek przygotowany przez organizatorów.

Za możliwość uczestniczenia w tych uroczystościach i wzorową organizację serdecznie dziękujemy.

Do zobaczenia za rok na VI Pielgrzymce Operatora.

Wcześniejsze Pielgrzymki


Wiadomość tą wyświetlono 1108 razy.