Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Poniedziałek, 04 Marzec 2024r.
Drukuj

Spotkanie robocze miało charakter mieszany (stacjonarnie-wideokonferencja) i dotyczyło waloryzacji Tabeli płac zasadniczych w Enea Centrum (EC) Zarząd Spółki zaproponował by strona związkowa przedstawiła swoje oczekiwania dotyczące realizacji podjętego tematu.

Organizacje związkowe uważają , że rewaloryzacja musi uwzględniać przede wszystkim  realizację podpisanego porozumienia płacowego 2021-2022 oraz wyprzedzać galopującą inflację. Widełki w poszczególnych kategoriach zaszeregowania powinny w jak najmniejszym stopniu powodować brak przeszeregowań z powodu osiągnięcia przez pracownika maksymalnej  stawki w danej kategorii. Strona związkowa poprosiła zarząd o przedstawienie ilościowe osób z poszczególnych kategorii , które zostały pozbawione poprzednich  przeszeregowań z uwagi na maksymalne stawki w swoich kategoriach. Zarząd zobowiązał się ,że na następne spotkanie przedstawi analizy i symulację uwzględniające propozycje organizacji związkowych. Termin spotkania zostanie ustalone w trybie roboczym.

Inne tematy poruszone podczas spotkania:

W sprawach różnych strona związkowa poprosiła o udzielenie informacji prędzej sygnalizowanej sprawy szczepień przeciw grypie. W odpowiedzi zarząd poinformował ,że  jeszcze w tym tygodniu    PZU powinno posiadać szczepionki , których brakowało. Wówczas do pracowników zostanie skierowana odpowiednia informacja umożliwiająca osobom zainteresowanym zapis na szczepienie.

W sprawie pism , które przesłali pracownicy BOK opisujący swoją trudną i coraz częściej niebezpieczną pracę spowodowaną  zwiększoną  frustracją  klientów w oczekiwaniu na załatwienie sprawy w BOK. Zarząd zadeklarował w niedługim czasie osobne spotkanie poświęcone temu problemowi.

Strona związkowa na wniosek pracowników EC  poprosiła zarząd o nielimitowanie ilości dni urlopu wypoczynkowego , który pracownik z uwagi na panującą sytuację pandemiczną nie mógł wykorzystać w dogodnym dla siebie terminie. Pozwoli to pracownikom mającym dzieci na wykorzystanie zaległego urlopu w czasie ferii zimowych 2022. 
Wcześniejsze spotkania w EC


Wiadomość tą wyświetlono 1989 razy.