Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Wtorek, 23 Lipiec 2024r.
Drukuj
19.10.2020 Aktualna sytuacja epidemiczna w Grupie Enea
Dodano: 19 Październik 2020r. 12:39

Przez ostatni tydzień w naszej Grupie pojawiło się 21 nowych przypadków zarażenia koronawirusem. Jednocześnie wzrosła liczba pracowników, którzy wyzdrowieli – to obecnie 36 ozdrowieńców.

Informacje nie dotyczy załogi Lubelskiego Węgla Bogdanka

Do tej pory w Grupie Enea zachorowało 66 osób. W większości przypadków do zakażeń dochodziło poza pracą. Działające w poszczególnych spółkach sztaby kryzysowe nadzorują wdrażanie działań prewencyjnych. W każdym przypadku określany jest krąg osób, które mogły mieć kontakt z zakażonym, pracownicy są kierowani na pracę zdalną, przeprowadzane są dezynfekcje pomieszczeń i części wspólnych.

Informacja z najwiekszej Spółki Grupy- Enea Operatora: Aktualna liczba pracowników objętych kwarantanną GIS -49,  liczba pracowników ze stwierdzonym zakażeniem SARS-CoV- 14. Liczba pracowników ze stwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 od początku epidemii:   18

 

Od 17.10.2020r. w strefach żółtych i czerwonych w całej Polsce obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa. Dlatego Sztab kryzysowo-koordynacyjny Enei S.A. rekomenduje dążenie do wprowadzenia pracy zdalnej w szerszym zakresie, pod warunkiem zachowania ciągłości procesów realizowanych w poszczególnych jednostkach. Ostateczne decyzje o kierowaniu członków zespołów na pracę zdalną będą podejmować poszczególne Sztaby i przełożeni.      

W związku ze wzrostem liczby zachorowań w całej Polsce, rośnie liczba osób kierowanych na kwarantannę. W takiej sytuacji znajduje się wielu pracowników naszej Grupy. O tym jak wyglądają ścieżki postępowania oraz obowiązki pracodawcy i pracownika, informujemy w naszej intranetowej zakładce „Informacje dot. koronawirusa"https://intranet.enea.pl/koronawirus.  

Przypominamy także, że objęci kwarantanną mogą –  w uzgodnieniu ze swoim przełożonym – pracować zdalnie, jeśli spełniają poniższe warunki:

  • pozwala na to ich aktualny stan zdrowia,
  • pozwala na to charakter wykonywanej pracy, 
  • wyposażeni są w odpowiednie narzędzia do pracy zdalnej,
  • w miejscu odbywania kwarantanny zapewnione są odpowiednie warunki do świadczenia pracy zdalnej.

Czas pandemii łączy się również ze wzmożoną aktywnością oszustów, próbujących wykorzystywać poczucie niepewności czy strach, które mogą niektórym towarzyszyć. Ostrzegamy przed fałszywymi SMS-ami, w których inspekcja sanitarna prosi o kontakt w sprawie wyniku na COVID-19. Informujemy, że służby sanitarne nie wysyłają takich wiadomości. Nie odpowiadajmy i nie oddzwaniajmy na podejrzane, nieznane numery, a próby wyłudzenia lub oszustwa zgłaszajmy na policję.    

Jako Grupa dostosowaliśmy nasz model organizacji pracy tak, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo pracownikom, klientom oraz podmiotom współpracującym. Nieprzerwanie dostarczamy energię elektryczną naszym odbiorcom, dbając o bezpieczeństwo energetyczne kraju. 

Zwiększona liczba osób przebywających na kwarantannie oraz zespołów pracujących w trybie zdalnym nie wpływają na bieżące funkcjonowanie i jakość usług świadczonych przez spółki i Grupę. 

Dbajmy o nasze wspólne bezpieczeństwo. Zakrywajmy usta i nos w przestrzeniach publicznych: na ulicach, w środkach komunikacji, a także w częściach wspólnych biur: korytarzach, kuchniach i toaletach. To jeden z podstawowych środków ostrożności, którego stosowanie ogranicza rozprzestrzenianie się wirusa. 


Wcześniejsze przypadki COVID w GK Enea


Wiadomość tą wyświetlono 2242 razy.