Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Czwartek, 30 Listopad 2023r.
Drukuj
12.10.2020 Sytuacja epidemiczna w Grupie Enea
Dodano: 12 Październik 2020r. 08:18

Przez ostatni tydzień w naszej Grupie pojawiło się sześć nowych przypadków zarażenia koronawirusem. Pozytywny wynik testu otrzymało dwóch Pracowników Enei Wytwarzanie oraz czterech pracowników Enei Operator. Od początku marca zachorowało 45 osób.

Zgodnie z zaleceniami Sztabu kryzysowo-koordynacyjnego dla Grupy Enea , tam gdzie jest to możliwe,  wdrożono rotacyjny system pracy. Część pracowników pracuje w trybie stacjonarnym, a druga część – w trybie zdalnym, nie spotykając się, co ogranicza transmisję wirusa w środowisku pracy. Wprowadzone ograniczenia nie wpływają na bieżące funkcjonowanie spółek i Grupy Enea.

Pamiętajmy, nasze bezpieczeństwo zależy od odpowiedzialnego zachowania każdego z nas. Monitorujmy stan zdrowia swojego i najbliższych. Przed powrotem do pracy w trybie stacjonarnym, pracownik powinien mieć pewność, że stan jego zdrowia na to pozwala.

Bezwzględnie do pracy nie powinny przychodzić osoby u których pojawiły się niepokojące symptomy jak: gorączka powyżej 37,5 stopni, kaszel, duszności, zaburzenia węchu lub smaku, bóle mięśni czy ogólne zmęczenie.

Każdorazowo o takich sytuacjach jesteśmy zobowiązani powiadomić przełożonego i skontaktować się z lekarzem.

Wcześniejsze przypadki koronawirusa w GK Enea

 

 


Wiadomość tą wyświetlono 1737 razy.