Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Środa, 17 Lipiec 2024r.
Drukuj
3.10.2020 18 osób zakażonych koronairusem w GK Enea.
Dodano: 5 Październik 2020r. 09:17

W ostatnich dniach potwierdzonych zostało osiem nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wśród osób, które otrzymały pozytywne wyniki testu są pracownicy Enei S.A., Enei Operator oraz Enei Centrum.

Do tej pory w spółkach Grupy Enea (wyłączeniu podlega Lubelski Węgiel Bogdanka), odnotowano 36 przypadków. Obecnie choruje 18 osób.

W Grupie działa sztab kryzysowy, który w trybie ciągłym monitoruje sytuację i rekomenduje odpowiednie działania prewencyjne. Pracownicy spółek, którzy mogli mieć kontakt z osobami zakażonymi, zostali skierowani do pracy zdalnej. W budynkach, w których przebywały osoby zakażone, przeprowadzana jest dezynfekcja. Sztab kryzysowy zarekomendował spółkom, w których pojawiły się ostatnie nowe przypadki, pracę biurową w trybie rotacyjnym.  

Kolejne zachorowania oraz ograniczenie liczby Pracowników świadczących pracę w trybie stacjonarnym, nie wpływają na bieżące funkcjonowanie spółek oraz całej Grupy Enea.

Pamiętajmy, osoby, które wykryją u siebie symptomy chorobowe charakterystyczne dla koronawirusa powinny niezwłocznie skontaktować się z odpowiednimi służbami medycznymi i poinformować przełożonych. Wszyscy, którzy mogli mieć kontakt z osobą zarażoną poza miejscem pracy, zobowiązani są do przekazania tej informacji swoim przełożonym. 

Przypominamy o stosowaniu najważniejszych zasad bezpieczeństwa, których przestrzeganie ogranicza rozprzestrzenianie się wirusa w miejscu pracy i innych przestrzeniach publicznych. Niezmiennie należą do nich: utrzymywanie dystansu społecznego, noszenie maseczek i dezynfekcja rąk.

Wcześniejsze przypadki Covid 19 w GK Enea


Wiadomość tą wyświetlono 1704 razy.