Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Poniedziałek, 04 Marzec 2024r.
Drukuj

W Poznaniu w siedzibie Enea Centrum po dwutygodniowej przerwie kontynuowano rozmowy, których celem jest uzgodnienie zasad polityki płacowej w Spółce. W związku z pandemią większość strony społecznej uczestniczyła w rozmowach na zasadach wideo konferencji.

Rozpoczynając spotkanie prezes Dariusz Szymczak zapoznał wszystkich z działaniami podjętymi przez pracodawcę w celu minimalizacji zagrożeń wynikających z rozprzestrzeniającym się  koronawirusem  i ogłoszonym stanem epidemii. NSZZ Solidarność przypomniał pismo z 5 marca dotyczące zabudowy przegród w Biurach Obsługi Klienta. Poprosiliśmy o informację, czy zarząd zmienił zdanie i zbuduje jednak te przegrody. Pracodawca poinformował, że ponownie przeanalizuje ten temat.

Przechodząc do rozmów płacowych D. Szymczak zawnioskował do strony związkowej o weryfikację swoich oczekiwań, z poprzednich negocjacji. Przerwy i kolejne postąpienia strony związkowej nie doprowadziły do zawarcia porozumienia płacowego. Jedyne co udało się uzgodnić to wypłatę premii w wysokości 1100 zł. na Święta Wielkiej Nocy.  Uzgodniono też , że kolejne spotkanie dotyczące polityki płacowej Spółki odbędzie się 28 kwietnia 2020 r.

Podczas spotkania poruszono również temat związany z wysyłaniem Pracowników na zaległe urlopy, oraz formy w jakiej to się odbywa. Krótka dyskusja nie rozwiała wątpliwości strony społecznej. Zarząd prześle związkom zawodowym opinię prawną dotyczącą tej tematyki.

Wcześniejsze spotkania w Enea Centrum

Pismo 5.03.2020 ws zabudowy przegród.


Wiadomość tą wyświetlono 2909 razy.