Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Poniedziałek, 04 Marzec 2024r.
Drukuj

Zgromadzenie Wspólników Enei Operator powołało zarząd nowej kadencji. Na jego czele od 11 lipca stanie Andrzej Kojro. W składzie zarządu pozostają: Marek Szymankiewicz, Wojciech Drożdż oraz Jakub Kamyk. Z firmy odchodzą dotychczasowy prezes Michał Jarczyński, oraz wiceprezes Dariusz Szymczak.

Andrzej Kojro rocznik 1963 jest prawnikiem, radcą prawnym i sędzią Trybunału Stanu. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie, od 1994 roku związany jest z branżą energetyczną i obszarem dystrybucji energii. Pracował jako radca prawny w RWE Stoen Operator, gdzie przez wiele lat reprezentował firmę w sprawach sądowych.

Marek Szymankiewicz pozostaje na stanowisku wiceprezesa ds. infrastruktury sieciowej, Wojciech Drożdż - wiceprezesa ds. ekonomiczo -finansowych, a wybrany przez pracowników spółki Jakub Kamyk - wiceprezesa ds. pracowniczych.Równocześnie Zgromadzenie  powołało do dalszej pracy w Radzie Nadzorczej Enei Operator dwóch przedstawicieli pracowników: Krzysztofa Statuckiego i Tadeusza Dachowskiego. W nowej kadencji Rada funkcjonuje w dotychczasowym składzie: Mikołaj Franzkowiak - przewodniczący, Radosław Galicki, Krzysztof Statucki, Tadeusz Dachowski i Wojciech Wostal.

1.04.2016 zmiany z zarządzie EO

III 2016 Zmiany z zarządach GK Enea

I 2016 Podziękowanie dla zarządu Enea S.A.

V 2013 Rezygnacja P.Zaleskiego

26.06.2013 Nowy zarząd EO

VI 2013 Przekazanie władzy w EO

I 2014 Rezygnacja M.Bartoś

III 2014 Powołanie M.Lelątko


Wiadomość tą wyświetlono 5796 razy.