Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Wtorek, 16 Kwiecień 2024r.
Drukuj
11.03.2016 Nowy Zarząd Enea Wytwarzanie.
Dodano: 11 Marzec 2016r. 19:51

Wacław Bilnicki został nowym prezesem Enea Wytwarzanie. Pozostali nowi członkowie zarządu Enei Wytwarzanie to: Grzegorz Kotte - wiceprezes ds. technicznych, Elżbieta Piwoński - wiceprezes ds. korporacyjnych, Stefan Pacyński - wiceprezes ds. strategii rozwoju oraz Dariusz Skiba - wiceprezes ds. ekonomiczno-finansowych. Szóstym członkiem zarządu pozostał wybrany przez załogę wiceprezes ds. pracowniczych, Grzegorz Mierzejewski.

Nowy zarząd rozpocznie pracę od poniedziałku, 14 marca.

Równocześnie, ze skutkiem na 13 marca odwołany został dotychczasowy zarząd Enei Wytwarzanie w składzie: Krzysztof Sadowski, Piotr Andrusiewicz, Grzegorz Staniewski i Michał Prażyński

Wacław Bilnicki jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego, Politechniki Warszawskiej oraz Wyższej Szkoły Handlu i Finansów Międzynarodowych. To menedżer z wieloletnim doświadczeniem, do Grupy Enea przychodzi z firmy Mariposa Industry, wcześniej był związany m.in. z PGNiG Energia, PP Porty Lotnicze, Agencją Rozwoju Przemysłu i Totalizatorem Sportowym. W 2009 roku był dyrektorem w należącej do Enei spółce Kozienice II, przygotowywał wówczas inwestycję budowy bloku 1075 MW.

Grzegorz Kotte to absolwent m.in. Politechniki Warszawskiej i George Washington University. Od lat związany z branżą energetyczno-ciepłowniczą, do Grupy przychodzi ze spółki PKP Polskie Linie Kolejowe, gdzie był Dyrektorem Centrum Realizacji Inwestycji.

Elżbieta Piwoński ukończyła Uniwersytet Wrocławski oraz Wyższą Szkołą Pedagogiki Specjalnej. Jest adwokatem, przez lata prowadziła własną działalność gospodarczą. Wraca do firmy: w latach 2008-2012 była kierownikiem Wydziału Organizacyjno-Prawnego i pełnomocnikiem Zarządu ds. kontaktów z Organizacjami Związkowymi w Enei Wytwarzanie.

Stefan Pacyński to doktor nauk technicznych, absolwent m.in. Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Warszawskiego i Urbana Collage Uniwersytetu Stanowego Ilinois. Jest doświadczonym menedżerem, do Enei przychodzi z międzynarodowej korporacji, tj. Alstom Power.

Dariusz Skiba ukończył studia na Politechnice Radomskiej, Politechnice Śląskiej oraz w Szkole Głównej Handlowej. Jest menedżerem z doświadczeniem w branży, większość swojej kariery zawodowej spędził w Polskiej Grupie Energetycznej, z której przychodzi do Enei.

Zmiany w innych Zarządach.

 

 

 

 

 


Wiadomość tą wyświetlono 5524 razy.