Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Poniedziałek, 04 Marzec 2024r.

W Kozienicach spotkali się przedstawiciele związków zawodowych z Grupy Kapitałowej Enea. Głównym celem spotkania były przygotowania do rozmów z zarządem Enea S.A. dotyczących zagwarantowania bezpieczeństwa Pracowników w procesach  restrukturyzacyjnych związanych z konsolidacją z Lubelskim Węglem Bogdanka a wynikających z nowej strategii zarządu Enea S.A.

Przyjęto projekt stanowiska Wspólnej Reprezentacji Związkowej dotyczącego partycypacji w zarzadzaniu grupą Enea. Uzgodniono też założenia do Umowy społecznej (PAKTU), który ma zostać podpisany na okoliczność konsolidacji GK Enea. Najważniejsze dla wszystkich organizacji związkowych są gwarancje zatrudnienia w skonsolidowanym podmiocie oraz utrzymanie i w miarę możliwości ujednolicenie uprawnień Pracowniczych.

Nowa strategia GK Enea