Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Poniedziałek, 04 Marzec 2024r.
Drukuj
1.04.2015 Porozumienie płacowe w Enea S.A.
Dodano: 1 Kwiecień 2016r. 19:18

Kolejna tura negocjacji płacowych dorowadziła do zawarcia porozumienia płacowego w Enea S.A. Silna reprezentacja strony pracodawcy (Ewa Skrzyńska i Bogdan Klepas) wsparta w końcowym etapie negocjacji członkiem Zarządu odpowiedzialnym za finanse Mikołajem Frantzkowiakiem, i zdeterminowana strona związkowa, po długich negocjacjach zawarły porozumienie płacowe, które zakłada:

-podwyższenie płac zasadniczych od maja 2016 (trzycyfrowa kwota, podzielona na część obligatoryjną i uznaniową)

-jednorazową premię za I kwartał (wypłata w kwietniu)

-dopuszcza możliwość podwyższenia nagrody na Dzień Energetyka wynikającej z ZUZP (rozmowy w lipcu)

-premię świąteczną, z możliwością jej podwyższenia (rozmowy w IV kwartale).

Szczegóły zawartego porozumienia do uzyskania w siedzibach związku.

„Mamusia” dogadała się ze związkami, teraz czas na „córeczki”

 

Inne tematy poruszane podczas spotkania:

1. Spotkania stron dialogu nie tylko w Poznaniu. Na prośbę zarządu spotkanie płacowe przeniesiono ze Szczecina do Poznania.

2.Komisja ds. polubownego załatwienia tematu Porozumienia ze Zdroiska. Komisja została powołana, ale jak do tej pory jeszcze się nie spotkała- problemy z ustaleniem odpowiadającego wszystkim terminu.

3.Rozliczanie Delegacji. Członkowie władz Międzyzakładowej Kasy Zapomogowo Pożyczkowej maja problemy w swoich spółkach jak rozliczać delegacje wynikające koniecznych spotkań władz kasy. Zarządy spółek nie wiedzą jak je rozliczać. Podobny problem dotyczy delegacji związkowych na spotkania z zarządami grupy Enea. Strona związkowa nie zgadza się na zaliczanie ich do kosztów związkowych. M. Frantzkowiak dokładnie rozpozna temat i zaproponuje rozwiązania.

4.Sanatorium w Inowrocławiu. Koledzy z Bydgoszczy ponownie poprosili o zajęcie się tematem związanym z uprawnieniami pracowniczymi w sprzedawanej spółce.

Wcześniejsze rozmowy w Enea S.A.

 

 


Wiadomość tą wyświetlono 4506 razy.