Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Wtorek, 16 Kwiecień 2024r.
Drukuj
10.04.2015 Rozmowy płacowe w Enea Centrum.
Dodano: 10 Kwiecień 2015r. 22:26

W Baranowie kontynuowano rozmowy o polityce płacowej w Enea Centrum w 2015 r.

Minutą ciszy strony dialogu społecznego uczciły pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej.

Następnie przystąpiono do ustalenia tematyki spotkania merytorycznego  jakie zaplanowano na 29 kwietnia 2015 :-budżety związkowe, -nowy model wynagrodzeń uwzględniający wyrównanie dysproporcji płacowych na tych samych stanowiskach, -szkolenia uwzględniające sugestie pracowników, -rozbieżności w wypłacie premii rocznej, -dyżury domowe w kontekście zachowania dobowego i tygodniowego odpoczynku, -obsługa prawna Enea Centrum.

Negocjacje płacowe miały być kolejnym punktem spotkania. To co się odbyło trudno nazwać negocjacjami. Pracodawca kolejny raz powtórzył, że nie planuje podwyżek płac zasadniczych, ale chce uruchomić premię efektywnościową z wypracowanych oszczędności. 10 % oszczędności pracodawca jest w stanie przeznaczyć na premię. Strona związkowa podkreśliła, że po ustaleniu wysokości podwyżek płac zasadniczych jest w stanie rozmawiać o premiach. Ponownie podaliśmy naszą propozycję podwyższenia płacy zasadniczej średnio o 300 zł. Podkreśliliśmy również, że oszczędności o charakterze stałym też powinny być przeznaczone na podwyższenie płac zasadniczych. Pytaliśmy czy oszczędności nie odbędą się kosztem likwidacji kolejnych etatów (PDO) i zastępowanie ich  umowami śmieciowymi. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że na ten moment za wcześnie jest rozmawiać o PDO- trwa zbieranie ofert, a odnośnie umów śmieciowych, dowiedzieliśmy się, że ciężko jest ich uniknąć. Jako przykład podano umowy na zastępstwo w przypadku urlopów macierzyńskich.

Zapytaliśmy jaki wpływ na dzisiejsze „negocjacje” miało fiasko rozmów płacowych u „mamusi” niektórzy już mówią „macochy” czyli w Enea S.A. Usłyszeliśmy, że nie miało to żadnego wpływu.

Rozmowy płacowe mają być kontynuowane 23 kwietnia 2015 r.

Poprzednie spotkanie stron w Enea Centrum

Fiasko rozmów płacowych u "mamusi"


Wiadomość tą wyświetlono 2354 razy.