Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Niedziela, 10 Grudzień 2023r.
Drukuj

Zgodnie z zapowiedziami w Centrali Oddziału Dystrybucji Gorzów Wlkp. w Rejonach Dystrybucji oraz Biurach Obsługi Klienta w Gorzowie Wlkp., Sulęcinie, Dębnie, Choszcznie i Międzychodzie  w godz. 7.00-9.00 odbył się Strajk Ostrzegawczy. W strajku wzięli udział Pracownicy przewidziani do przeniesienia do Enea Centrum w ramach projektu CUW i inni Pracownicy, którzy solidaryzowali się z nimi. Organizatorzy czyli NSZZ Solidarność w OD Gorzów Wlkp. zadbali o ciepłe napoje, oraz pyszny kapuśniaczek. Zebrani przed zamkniętą bramą wjazdową dyskutowali o możliwych dalszych scenariuszach akcji protestacyjno-strajkowej.

 Wszystkim , którzy poparli protest w imieniu Pracowników przenoszonych do CUW serdecznie dziękujemy.

Teraz ruch leży po stronie pracodawcy, może  łaskawie zechce zasiąść do stołu i negocjować porozumienie o zasadach przenoszenia pracowników do Enea Centrum.

Brak woli polubownego załatwienia spawy może spowodować proklamowanie dalszej akcji strajkowej. Upoważniają nas do tego wyniku referendum strajkowego przeprowadzonego w dniach 26-27.03.2014 r. Decyzję w tej materii będzie podejmował  KOMITET STRAJKOWY NSZZ SOLIDARNOŚĆ.

Powody protestu

Referendum Strajkowe

Relacja TVP 3

Relacja TV Leszno

Poparcie PGE Łódź

Okupacja siedziby Enea S.A.

Straszak Enea Operator

Informacja MZZPRC

Informacja MZZP GK ENEA

Więcej zdjęć

Strajk w OD Poznań

Strajk Poznań Enae Operator Strzeszyńska

Relacja SIS

Artykuł Tygodnik Solidarność

Strajk 2012 r.

Relacja Radio Gorzów

Relacja Gazeta Szczecin


Wiadomość tą wyświetlono 5228 razy.