Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Poniedziałek, 04 Marzec 2024r.
Drukuj

 

Po raz pierwszy w  historii związku w Gorzowie Wlkp. spotkali się członkowie Komisji Krajowej NSZZ Solidarność. Obrady  rozpoczęły się  od modlitwy pod przewodnictwem ks. bp Stefana Regmunta .

Głównym tematem obrad była Ogólnopolska Akcja Protestacyjno-Strajkowa. Członkowie KK zapoznali się z  wynikami  referendum protestacyjnego przeprowadzanego wśród członków Związku: Uprawnionych do głosowania było blisko 680 tys. członków Związku. Na dzień 19 czerwca w referendum udział wzięło 493 587 osób. Co na ten moment stanowi – 72,59 proc. uprawnionych. W Regionie Dolny Śląsk trwa głosowanie, które zakończy się w do końca czerwca. Zakładana ogólna frekwencja wyniesie ponad 80 proc. członków Związku. Na pierwsze pytanie dot. udziału w strajku w zakładzie pracy, na tak odpowiedziało – 415 243 osób, co stanowi 84,12 proc. biorących udział w głosowaniu. Na drugie pytanie dot. udział w ogólnopolskiej manifestacji w Warszawie, na tak odpowiedziało – 427 215 osób, co stanowi 86,55 proc. biorących udział w głosowaniu. Przy okazji naszego referendum, czego nie wliczaliśmy do podanych powyżej statystyk, wypowiedziało się blisko 153 tys. osób niezrzeszonych. Komisja Krajowa podjęła decyzję o przeprowadzeniu we wrześniu wielkiej Ogólnonarodowej  Manifestacji oraz przygotowaniach do przeprowadzenia strajku generalnego. Formy protestów będą podlegały jeszcze uzgodnieniom z innymi organizacjami związkowymi.

 KK powołała zespół  ds. polityki zagranicznej. Zespół zajmie się wypracowaniem jednolitych postulatów i stanowisk Związku na forum międzynarodowym.

Więcej zdjęć

Relacja TVP 3


Wiadomość tą wyświetlono 7160 razy.