Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Poniedziałek, 04 Marzec 2024r.
Drukuj

W Lubuskim Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie spotkali się członkowie Krajowej Rady Duszpasterstwa Energetyków , Elektryków i Elektroników-NAZARET. Zebrani mogli zapoznać się z bardzo ciekawą historią Cudownego Obrazu, oraz zwiedzić muzeum znajdujące się na terenie Sanktuarium. Spotkanie członków Rady było też okazja do wymiany informacji o sytuacji w poszczególnych grupach energetycznych. Zatroskanie o przyszłość Polskiej Energetyki oraz miejsca pracy, to jedna z głównych intencji podczas modlitw w tym świętym miejscu. Wspólny wniosek spotkań i późniejszej konferencji: nie można poprzestać na modlitwie , trzeba podjąć zdecydowane działania w celu udaremnienia planów pseudo reformatorów Polskiej Energetyki. Rozmawiano też o przygotowaniach do XXVIII Pielgrzymki na Jasną Górę (17-18.08.2013 r.)

Przewodniczący Duszpasterstwa Gorzowskich Energetyków Czesław Szablewski poinformował   ,że bp. diecezji  zielonogórsko-gorzowskiej Stefan Regmunt stosownym dekretem mianował nowego duszpasterza dla Gorzowskich Energetyków. Został nim ks. Jarosław Zagozda proboszcz  Parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła z Baczyny.

KS. Jarosław Zagozda ma 45 lat, pochodzi ze Strzelec Krajeńskich, ukończył tu Technikum Mechanizacji Rolnictwa, a potem Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu. Posługę kapłańską pełnił w Głogowie, Sulechowie, Lubsku i Gorzowie. Teraz jest proboszczem w podgorzowskiej Baczynie.

Dotychczasowy Duszpasterz ks. Tedeusz Lityński w czerwcu 2012 został  biskupem pomocniczym  diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Święcenia biskupie T.LityńskiegoWiadomość tą wyświetlono 7297 razy.