Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Niedziela, 10 Grudzień 2023r.
Drukuj

W Sądzie Okręgowym w Gorzowie Wlkp. odbyła się kolejna  rozprawa apelacyjna dotycząca niezaliczenia stażu pracy w Enea Operator do stażu akcyjnego w Enea S.A. Powodów reprezentowali -Pełnomocnik Paweł Cierkoński oraz przedstawiciele KP NSZZ Solidarność Enea Gorzów Wlkp.-K. Gonerski i M. Kępiszak. Pozwaną czyli Enea S.A. reprezentowali Paweł Moskwa i Jacek Siński.

Przewodniczący Składu Sędziowskiego- Marek Zwiernik poinformował strony ,że zagadnienie prawne którego dotyka pozew pracowników przeciwko Enea S.A. nie jest jednoznaczne dlatego Sąd Okręgowy w Gorzowie Wlkp. ma poważne wątpliwości jakie rozstrzygniecie powinien wybrać. Dlatego Sędzia Zwiernik skieruje pytanie prawne do Sądu Najwyższego. Z krótkiego uzasadnienia można było się dowidzieć ,że podstawowa wątpliwość dotyczy uprawnień do akcji pracowniczych po podziale przedsiębiorstwa i powstaniu Enea Operator Sp. z o.o.

Odpowiedź Sądu Najwyższego będzie miała bezpośredni wpływ na wyrok Sądu Okręgowego w Gorzowie Wlkp. Do czasu uzyskania odpowiedzi rozprawa została odroczona.

12.04.2013 minęło dwa lata od złożenia pozwu przez pełnomocnika P. Cierkońskiego w imieniu 201 osób z terenu działania OD Gorzów Wlkp. Z informacji otrzymanych od naszego pełnomocnika dowiedzieliśmy się ,że w tym roku ciężko będzie oczekiwać wyroku w Naszej sprawie.

Relacje z wcześniejszych rozpraw.


Wiadomość tą wyświetlono 4132 razy.