Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Poniedziałek, 11 Grudzień 2023r.
Drukuj
14.12.2012 Mediacje bez zarządu Operatora.
Dodano: 14 Grudzień 2012r. 13:34

Zgodnie z ustaleniami z 5.12.2012 doszło do spotkania mediacyjnego w sporze płacowym w Enea Operator. Pomimo zaproszenia wysłanego przez Mediatora z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej prof. Kloca zarząd Operatora na spotkanie nie  stawił się. Przybyli na spotkanie przedstawiciele 4 organizacji związkowych ( bez związku branżowego) zdali relację z rozmów płacowych jakie odbyły się 6 i 11.12.2012 r.

Sygnatariusze porozumienia z 11.12.2012 zgłosili swoją wątpliwość co do ich aktualnego udziału  w sporze płacowym . Profesor Kloc poprosił o pismo w tej sprawie . Po otrzymaniu pisma mediator podejmie rozmowy  z zarządem Operatora i odpowie na te wątpliwości. Poruszono również temat zgłoszonego żądania ws. wypłat za wykrycie nielegalnego poboru.

Przedstawiciele NSZZ Solidarność poinformowali mediatora ,że postępowanie pracodawcy zmusiło nas do ogłoszenia gotowości strajkowej. Strona społeczna w związku z niepodjęciem mediacji chciała sporządzić protokół rozbieżności. Mediator odradził sporządzenie tego dokumentu , ponieważ zaproszenie na dzisiejsze spotkanie pod względem formalnym można zakwestionować. Mediator jest z zdegustowany postawą zarządu dlatego jak oświadczył kończy ekwilibrystykę w celu doprowadzenia do spotkania stron.

Następne zaproszenie na spotkanie w dniach 19 lub 21 grudnia 2012 będzie już zaproszeniem tylko  na mediacje. Jeżeli zarząd Operatora nie przybędzie na mediacje zostanie sporządzony protokół rozbieżności i strona związkowa będzie mogła podjąć dalsze kroki przewidziane w ustawie o rozwiazywaniu sporów zbiorowych. Podczas spotkania poruszono również temat drugiego sporu dotyczącego restrukturyzacji. Memorandum  spisane  w dniu 25.06.2012 u Wojewody Wielkopolskiego minęło 30 listopada i spór został odwieszony. Dlatego strona związkowa zwraca się również o rozpoczęcie procesu mediacji w tym sporze.

Wyznaczenie mediatora w sporze, MPiPS do prez.Różyckiego-kliknij tutaj

Zaproszenie na mediacje-kliknij tutaj

Odpowiedź zarządu na zaproszenie na mediacje-kliknij tutaj


Wiadomość tą wyświetlono 5958 razy.