Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Wtorek, 16 Kwiecień 2024r.
Drukuj

- Maszynka działa. Koalicja pokazuje, że może przegłosować wszystko co chce ignorując opinię społeczną . My broni nie składamy. Jest prezydent, jest Trybunał Konstytucyjny. Na pewno nie damy zapomnieć wyborcom, kto podejmuje antyspołeczne decyzje - mówi Piotr Duda. Senat bez poprawek przyjął ustawę wydłużającą wiek emerytalny kobiet i mężczyzn do 67 roku życia. Za głosowało 63 senatorów, przeciw było 31. Senatorowie przyjęli również zmiany w systemie emerytalnym służb mundurowych. 

Nie obyło się bez skandalu. Siedmioosobowa delegacja "Solidarności" miała wejść na galerię w Senacie, aby przysłuchiwać się pracom nad ustawą wydłużającą wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn do 67 roku życia. Jednak Marszałek Senatu, Bogdan Boruszewicz nie wyraził zgody na obecność przedstawicieli Związku. Zdaniem przewodniczącego "Solidarności" to wstyd, że Marszałek Borusewicz traktuje Senat, jak swój prywatny folwark. Nie reprezentujemy tylko Związku. Występujemy również w imieniu 2 mln obywateli, którzy poparli wniosek o przeprowadzenie referendum emerytalnego .

Wszelkie apele o spokój w czasie Euro brzmią w tej sytuacji jak kpina. Takie działanie władzy to prowokacja - powiedział szef "Solidarności" podczas spotkania z dziennikarzami przed budynkiem Senatu. Postępowanie Marszałka Senatu byłego  działacza NSZZ Solidarność i uczestnika strajku w Stoczni Gdańskiej z 1980 r. niestety podobnie jak przypadek  L. Wałęsy potwierdza –WŁADZA DEPRAWUJE. Cały czas mamy  nadzieję ,że nie wszystkich.
 

 


Wiadomość tą wyświetlono 2251 razy.