Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Poniedziałek, 11 Grudzień 2023r.
Drukuj
20.10.2011 Posiedzenie ZR Gorzów NSZZ Solidarność
Dodano: 24 Październik 2011r. 07:55

W Gorzowie spotkali się członkowie Gorzowskiego Zarządu Regionu NSZZ Solidarność .

Tematy omawiane podczas posiedzenia:

·         Spór zbiorowy z Zakładach Drzewnych Dobiegniew- pracownicy otrzymują podwyżki tylko maksymalnie do wysokości minimalnego wynagrodzenia. Właściciel twierdzi, że firmy nie stać na zwiększenie płac ze względu na ujemny wynik finansowy.

·         Sytuacja w Domach Pomocy Społecznej.

·         30 września powstał Regionalny Sekretariat Ochrony Zdrowia. Przewodniczącym RSOZ został Andrzej Andrzejczak.

·         Posiedzenie Prezydium Międzyregionalnej Rady Związków Zawodowych.

·         Konferencja prasowa, związana z oceną lubuskich parlamentarzystów(odbyła się przed wyborami do Sejmu i Senatu), na której Solidarność wytknęła to, czego nasi przedstawiciele w Sejmie i Senacie nie zrobili dla naszego Regionu.

·         Omówiono konferencję „Poszanowanie Godności w Pracy”.

·         Sytuacja w kostrzyńskiej firmie Teleskop- zapadły w tej sprawie prawomocne wyroki sądowe, korzystne dla członków Komisji Zakładowej. Opieszale toczy się śledztwo wobec pracodawcy, który łamał prawo.

·         Akcja protestacyjna ITF.

·         Relacja z posiedzenia Komisji Krajowej NSZZ S.

·         Festyn Solidarności w Międzyrzeczu.

·         6 listopada o godz. 12.00 w gorzowskiej Katedrze odbędzie się uroczyste odsłonięcie obrazu błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, patrona Solidarności. Z tego miejsca zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tej uroczystości.

Po zakończeniu posiedzenia członkowie Zarządu regionu udali się do Dobiegniewa, gdzie pod siedzibą Zakładów Drzewnych odbyła się pikieta mająca na celu wsparcie tutejszej Komisji Zakładowej w walce o ich postulaty oraz zwrócenie uwagi mediów na problemy pracowników zatrudnionych w tej firmie.

 

 


Wiadomość tą wyświetlono 2126 razy.