Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Poniedziałek, 11 Grudzień 2023r.
Drukuj

 

W Gorzowie na wspólnym posiedzeniu spotkali się członkowie Komisji Podzakładowych NSZZ Solidarność Enea z Zielonej Góry i Gorzowa Wlkp. Tematyka obrad:

1.Odczytano i przyjęto protokół  z posiedzenia KP Gorzów z 20 kwietnia 2011

2.Przyjęto kolejne trzy osoby w szeregi KP Gorzów Wlkp.

3.Wysłuchano sprawozdania z działalności złożonego przez K. Gonerskiego i R. Jusisa.

4.Restrukturazacja grupy kapitałowej Enea. Zapoznano się z planami restrukturyzacyjnymi dotyczącymi BOK i handlu hurtowego w Enea S.A. Z dezaprobatą przyjęto działania Zarządu Operatora stosującego metodę faktów dokonanych, ostatni przykład likwidacja Rejonu Dystrybucji Kościan. Upoważniono członków Komisji Międzyzakładowej do kontynuowania sporu zbiorowego związanego z tym tematem.

5.Spór płacowy w Operatorze-zapoznano się z aktualnym stanem rokowań z udziałem mediatora oraz udzielono wytycznych dla negocjatorów na dalsze rokowania. Negocjacje należy zakończyć przed wakacjami.

6.Płaca minimalna. Zapoznano się z inicjatywą ustawodawcza przygotowaną  przez Komisję Krajową NSZZ Solidarność zwiększenia płacy minimalnej do wysokości 50 % średniej płacy . Przekazano materiały do Komisji Wydziałowych celem zbierania podpisów popierających ten projekt.

7.Ogólnopolskie akcje protestacyjne. Trwa pogotowie protestacyjne ogłoszone przez K.K. Zapoznano się z planami akcji protestacyjnych i postanowiono wziąć w nich czynny udział.

8.Udział w proteście „POLITYKA WASZA BIEDA NASZA” w Gorzowie Wlkp. Po zakończeniu wspólnego posiedzenia członkowie KP wzięli udział w manifestacji , która przeszła ulicami Gorzowa pod Urząd Wojewódzki.


Wiadomość tą wyświetlono 2479 razy.