Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Poniedziałek, 04 Marzec 2024r.

W Gorzowie na kolejnym posiedzeniu spotkali się członkowie Gorzowskiego Zarządu Regionu NSZZ Solidarność. Tematyka obrad:

1.Przyjęcie programu z ostatniego zebrania. Przyjęto program z jedna poprawką.

2.Informacja z prac Prezydium Zarządu Regionu. Wysłuchano sprawozdania złożonego przez  poszczególnych członków Prezydium.

3.Przewodniczacy ZR zdał obszerna relację z ostatniego posiedzenia Komisji Krajowej NSZZ Solidarność. W związku z napiętą sytuacja w Kraju KK postanowiła ogłosić  pogotowie protestacyjne.

4.Sytuacja w zakładach pracy w naszym regionie. Sytuację w Enei zrelacjonował K.Gonerski.

5.Wybory uzupełniające do Międzyregionalnej Rady Związków Zawodowych ”Viadrina” –W tajnych wyborach  radę uzupełniły koleżanki: Grażyna Czerepowicka i Ewa Domagalska.

6.Szkolenia dla Społecznych Inspektorów Pracy. Najbliższe szkolenie odbędzie się 25 marca.

7.Omówienie i zapowiedzi wydarzeń w regionie. Kolejne rozprawy przed sądem w sprawie Kostrzyńskiego Teleskopu, obchody rocznica katastrofy Smoleńskiej to tylko ważniejsze wydarzenia z , którymi zapoznali się członkowie regionu.

8.Ustalono termin następnego posiedzenia ZR-12 kwietnia 2011r.

9. Rekompensaty za używanie pojazdów prywatnych do celów służbowych (kilometrówka) w związku z podwyżkami cen paliw należy rozważyć podwyższenie stawki za kilometr. Sprawą zajmie się Prezydium ZR.