Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Poniedziałek, 11 Grudzień 2023r.
Drukuj
30.09.2010 – 07.10.2010 Wycieczka do Tunezji
Dodano: 8 Październik 2010r. 13:53

 

W tym roku zdecydowaliśmy się odwiedzić Tunezję .

Po nocnym locie 1 października  dotarliśmy do Tunezji a konkretnie do Monastiru i  Hotelu Vime Helya Beach położonego tuż przy lotnisku. W ramach wycieczek fakultatywnych mogliśmy poznać piękny kraj jakim jest Tunezja. Największe atrakcje Tunezji:

Sahara ,gaje oliwne, domy wykute w skale, słone jeziora, miasteczko znane z „Gwiezdnych wojen” jazda Jeepem po trasie rajdu Paryż-Dakar ,Oazy  w pustynnych górach Atlasu Saharyjskiego ,Kartagina –Muzeum Bardo z wspaniałą kolekcją mozaik rzymskich oraz ruiny Term Antonina z II wieku, Miasteczko Sidi Bou Said –określanym mianem „perły Tunezyjskiego wybrzeża” Kawa  oraz herbata miętowa z migdałami spożywana w biało-niebieskiej scenerii smakowała znakomicie. Tunis –spacer po uliczkach oraz zakupy na największym bazarze Tunezji, chociaż zdecydowanie większe pole do negocjacji czyli jedynej formy zakupu na bazarach  było na bazarze w Monastirze .Soussse miasteczko położone 13 km. od Monastiru z Medina i pięknym portem. Rejs statkiem  po morzu Śródziemnym oraz kąpiel na otwartym morzu, Monastir ze słynnym Ribatem i mauzoleum Habiba Bouguiby.

Podczas wspólnych wieczorów nie zabrakło biesiady w wydaniu Polskim. oraz inhalacji z fajek wodnych zwanych tutaj shishą. Wspólnie obchodziliśmy też urodziny Przemka –w takiej scenerii na pewno długo pozostaną w pamięci. W niedzielę uczestniczyliśmy też w mszy świętej odprawianej w języku francuskim   w Sousse w  jedynym w okolicy  Kościele Katolickim  pod wezwaniem św. Feliksa.

Podczas całego naszego pobytu towarzyszyła nam wspaniała słoneczna pogoda. Temperatura powietrza wynosiła 33* C a wody 28*C. Zanim się spostrzegliśmy trzeba było wracać do Polski-do Poznania z międzylądowaniem we Wrocławiu.

Opalenizna , wspomnienia , oraz zdjęcia będą nam przypominały o pięknym kraju jakim na pewno jest  Tunezja

Więcej zdjęć -kliknij tutaj


Wiadomość tą wyświetlono 3553 razy.