Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Wtorek, 16 Kwiecień 2024r.
Drukuj

Już od 11 lat  NSZZ „Solidarność” Enea Gorzów Wielkopolski zgodnie ze staropolską tradycją obdarowywania się przed Świętami Bożego Narodzenia, wspieramy osoby i instytucje, które potrzebują pomocy. W tym roku wsparliśmy akcję „ZOSTAŃ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM”, która polegała na przekazaniu upominków dzieciom z Placówek Opiekuńczo Wychowawczych (POW)w Gorzowie Wielkopolskim.

W sumie w Placówkach w Gorzowie Wlkp. przebywa 40 dzieci. My wsparliśmy POW nr 1 w , której przebywa 12 dzieci. Po konsultacjach z organizatorkami akcji (Anną i Lucyną), które już od 5 lat organizują pomoc dla POW, postanowiliśmy zakupić talony do jednej z sieci handlowych i przekazać je dzieciom. Przed wręczeniem prezentów, odbyła się krótka pogadanka na temat historii „Solidarności” i jej roli z odzyskaniu przez Polskę Niepodległości.

Do talonów dołączyliśmy jeszcze: kubki, radyjka, latarki,  książki dotyczące najnowszej historii Polski, komiksy o 100- leciu |Odzyskania Niepodległości,  płyty CD i DVD z kolędami oraz kalendarze na nowy rok.

Naszą coroczną pomoc nagłaśniamy nie po to by się tym chwalić, ale po to by zachęcić innych do pomocy potrzebującym. Najważniejszym darem jest możliwość pomagania. Korzystajmy z tego daru. Refleksja po spotkaniu: Uśmiech na twarzy i radość w oczach dziecka- BEZCENNE.

Więcej zdjęć z Naszego FB

Wcześniejsza pomoc


 

 


Wiadomość tą wyświetlono 528 razy.