Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Wtorek, 16 Kwiecień 2024r.
Drukuj

Enea, została sponsorem strategicznym KS Iskra Kielce. Drużyna ze stolicy województwa świętokrzyskiego jest dwudziestokrotnym mistrzem Polski w piłce ręcznej.

Drużyna piłki ręcznej z Kielc to od wielu lat wizytówka polskiego sportu, jest nie tylko najlepszą drużyną w Polsce, ale również w Europie. W dotychczasowej historii występów w europejskich pucharach drużyna uczestniczyła w edycjach Ligi Mistrzów, IHF Super Globe, Pucharu Zdobywców Pucharów oraz Pucharu EHF. Jest dwudziestokrotnym mistrzem Polski, siedemnastokrotnym zdobywcą Pucharu Polski oraz zwycięzcą Ligi Mistrzów w sezonie 2015/2016.

Enea od lat wspiera sport zawodowy i młodzieżowy na obszarach swojej działalności. Grupa obecna jest w  województwie świętokrzyskim za sprawą Enei Elektrowni Połaniec. Spółki Grupy są także członkiem Centralnej Doliny Wodorowej im. Braci Łaszczyńskich, której celem jest produkcja zeroemisyjnej energii opartej o tzw. zielony wodór.

Enea jest sponsorem tytularnym m.in. drużyn siatkarskich i koszykarskich w północno-zachodniej Polsce. Edukację sportową dzieci promuje w ramach projektu Enea Akademia Sportu, wspierając Akademię Lecha Poznań, Akademię Warty Poznań i Akademię Jagiellonii. Jako firma odpowiedzialna społecznie, wspiera inicjatywy i wydarzenia sportowe na terenie swojej działalności. Do wielu dyscyplin wspieranych przez Eneę dołączył także żużel i najważniejsze kluby sportowe z regionu aktywności Grupy. Enea jest też sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej, wspiera także Polski Związek Triathlonu, Polski Związek Towarzystw Wioślarskich, Polski Związek Tenisa Stołowego, Polski Związek Rugby oraz Polski Związek Sportowy Cheerleadingu. Enea jest także sponsorem tytularnym poznańskiego Enea Stadionu.

Inny sponsoring Enea

 

 


 

 


Wiadomość tą wyświetlono 448 razy.