Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Wtorek, 16 Kwiecień 2024r.
Drukuj

W świetlicy Centrali Oddziału Dystrybucji Gorzów kontynuowano tradycję spotkań opłatkowych energetyków. Pierwsze takie spotkanie odbyło się w 1996 r. i uczestniczył w nim ŚP Bp. Adam Dyczkowski. Przez 20 kolejnych lat tuż przed świętami spotykaliśmy się z Biskupem Adamem. Niestety pandemia covida zabrała nam Biskupa Dyczkowskiego (10.01.2021r.). Dzięki Bogu oraz dobrym ludziom tradycja spotkań opłatkowych zapoczątkowana w 1996 r. nadal jest kontynuowana.

W tym roku w okolicznościowym spotkaniu miał uczestniczyć Bp. Tadeusz Lityński. Wszystko było już dograne ale jak to niektórzy mówią „chcesz rozśmieszyć Boga, powiedz mu o swoich planach”. Ks. Biskup w ostatniej chwili musiał zmienić plany i uczestniczyć w pogrzebie kapłana… Za naszym pośrednictwem przesłał życzenia na Boże Narodzenie oraz nowy rok wszystkim energetykom, nie tylko uczestniczącym w spotkaniu opłatkowym. Opiekun Naszego Oddziału z ramienia Zarządu Enea Operatora -Marek Rusakiewicz, też w ostaniej chwili odwołał swój przyjazd (w Poznaniu zatrzymały Go pilne obowiązki złużbowe. Lista uczestników spotkania została  też ograniczona przez dużą zachorowalność na covid i grypę oraz inne sprawy losowe.

Mimo tych przeciwności losu, tradycję jednak podtrzymaliśmy- spotkanie odbyło się.  Obowiązki gospodarza pełnił  Dyrektor  Marcin Cudziło , a opiekę duchową sprawował Ks. Jarosław Zagozda -Duszpasterz Gorzowskich Energetyków. W spotkaniu uczestniczyli Dyrektorzy oraz pracownicy Rejonów, pracownicy Centrali, przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia Energetyków „NAZRET”, przedstawiciele NSZZ „Solidarność” Enea Gorzów.

Spotkanie rozpoczęło wspólne odśpiewanie kolędy. Następnie ksiądz Jarosław odczytał fragment ewangelii  Św. Łukasza mówiący o narodzeniu Jezusa.

Następnie zgodnie z tradycją przełamaliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia. Z uwagi na dużą zachorowalność zrobiliśmy to w ograniczonym zakresie. Podczas spotkania wielokrotnie wspominano ŚP Biskupa Adama Dyczkowskiego, jego poczucie humoru, dowcipy oraz śpiew kolęd przy akompaniamencie gitary.Mogliśmy też skosztować potraw wigilijnych przygotowanych przez organizatorów.

Wszystko było pyszne. Serdeczne podziękowania dla organizatorów za wzorową organizację i piękne przystrojenie świetlicy.

Pamiętaliśmy też o tradycji obdarowywania -nasz Kapelan otrzymał drobne upominki na święta i nowy rok.

Kolędy, opłatek oraz potrawy wigilijne spowodowały, że poczuliśmy już atmosferę Świat Bożego Narodzenia.

Do zobaczenia za rok.

Wcześniejsze spotkania opłatkowe

Więcej zdjęć z naszego FB

2021 Pogrzeb Bp.A.Dyczkowskiego

 


Wiadomość tą wyświetlono 802 razy.