Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Poniedziałek, 22 Lipiec 2024r.
Drukuj
10.09.2023 Dzień Energetyka -Msza Święta.
Dodano: 10 Wrzesień 2023r. 17:02

W ramach obchodów Dnia Energetyka w 2023 r. odbyły się już centralne obchody w Poznaniu , okolicznościowe spotkanie i zabawa w Sulęcinie, teraz przyszedł czas na Energetyczną Mszę Świętą.

Z „Solidarnością” do tańca i do różańca, więc uczestniczyliśmy we wszystkich tych uroczystościach.

Tegoroczna Energetyczna Msza Święta została odprawiona w Kościele pw. Pierwszych Polskich Męczenników w Gorzowie Wlkp.

Już po raz 28 Mszę Świętą w intencji byłych i obecnych Pracowników Energetyki zorganizowało Katolickie Stowarzyszenie Energetyków NAZARET Oddział Terenowy w Gorzowie Wlkp. Liturgii przewodniczył  Kapelan Gorzowskich Energetyków  Ks. Kanonik Jarosław Zagozda w koncelebrze z Księżmi sprawującymi posługę duszpasterską na „Gorzowskim Manhattanie” Biskup Ordynariusz Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej Tadeusz Lityński nie mógł uczestniczyć w Liturgii (brał udział w uroczystościach związanych z Beatyfikacją rodziny Ulmów w Markowej). Mszę rozpoczęło odczytanie listu od ks. Biskupa do uczestników nabożeństwa. Zgodnie z tradycją zapoczątkowaną w 2022 r.  podczas Mszy wspólnie modlili się przedstawiciele całej branży energetycznej Naszego Regionu czyli: Enea, PGE, Stowarzyszenia Elektryków Polski i Technikum Elektrycznego w Gorzowie Wlkp.  W Mszy czynnie uczestniczyli i byli obecni Pracownicy oraz Przedstawiciele NSZZ Solidarność Enea Gorzów Wlkp. i NSZZ Solidarność Elektrociepłownia Gorzów z pocztami sztandarowymi na czele.

Po  Mszy „Starzy Dobrzy Znajomi” zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie przed Świątynią i udali się na poczęstunek do parafialnego wieczernika.

Przy smakołykach przygotowanych przez organizatorów można było powspominać czasy kiedy wspólnie pracowaliśmy oraz podyskutować o przyszłości energetyki.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jak zwykle wzorowej organizacji

Przypominamy , że w ramach obchodów Dnia Energetyka 16.09.2023 r. odbędzie się jeszcze XXX edycja Turnieju NSZZ „Solidarność” Enea Gorzów w piłce nożnej.

Energetyczna Msza Święta 2022

Obchody Dnia Energetyka 2023

 


Wiadomość tą wyświetlono 1212 razy.