Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Środa, 17 Lipiec 2024r.
Drukuj
1.07.2023 Złoty Jubileusz Naszego Kapelana
Dodano: 2 Lipiec 2023r. 17:51

Nasz Kapelan ks. prałat kan. mgr Andrzej SZKUDLAREK obchodził 50 lecie święceń kapłańskich. W uroczystej liturgii w Parafii p.w. św. Wojciecha w Gorzowie Wlkp. uczestniczyła rodzina, parafianie, goście z Polski i zagranicy, byli żużlowcy , mechanicy i działacze Stali Gorzów wraz z Pocztem Sztandarowym.

W tak uroczystym dniu nie mogło zabraknąć przedstawicieli  NSZZ „Solidarność” wraz z Pocztami Sztandarowymi Zarządu Regionu oraz Naszej Organizacji.

Jubilat został Naszym Kapelanem w 2015 r. po śmierci Ks. Witolda Andrzejewskiego. A. Szkudlarek  jest także Kapelanem Stali Gorzów, którym został w 1982 roku. Duszpasterską opieką od tego czasu otaczał i otacza on kilka pokoleń stalowców. A przez wiele lat u progu sezonu święcił on gorzowski tor oraz motocykle żużlowców. Na wielu uroczystościach pojawia się nawet mając założoną stułę z herbem Stali.

Ks. Andrzej w ponurych czasach komunizmu i stanu wojennego zawsze wspierał opozycję antykomunistyczną, należy do zaszczytnego grona Księży Niezłomnych.

Przed mszą delegacje składały Jubilatowi życzenia oraz prezenty. W trakcie i po liturgii było wiele wspomnień z minionych 50 lat kapłaństwa.

Krótki życiorys:

Andrzej SZKUDLAREK po ukończenie technikum samochodowego w Zielonej Górze wstąpił do wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie-Paradyżu. W 1972 r. kleryk Andrzej Szkudlarek przyjął święcenia diakonatu. W 1973 r. z rąk Biskupa Wilhelma Pluty przyjął święcenia kapłańskie. Po święceniach ks. Andrzej skierowany został do pracy duszpasterskiej do Parafii p.w. Chrystusa Króla w Dobiegniewie. Kolejną parafią do której był posłany to Parafia p.w. Świętej Trójcy w Gubinie. Od 1978 r. ksiądz Andrzej był wikariuszem Parafii Katedralnej w Gorzowie. 7.06.1983 objął funkcje Proboszcza  Parafii p.w. św. Wojciecha w Gorzowie Wlkp. , gdzie sprawuje posługę duszpasterską do dnia dzisiejszego.

10 września 202 3 r. Nasz Kapelan będzie obchodził 75  urodziny.

Tą drogą przyłączamy się do życzeń -100 LAT

Więcej zdjęć z naszej strony na FB


Wiadomość tą wyświetlono 732 razy.