Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Wtorek, 23 Lipiec 2024r.
Drukuj

Grupa Enea, wicelider rynku energetycznego w Polsce, który jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo energetyczne państwa, została sponsorem pierwszej drużyny Jagiellonii Białystok. Koncern energetyczny, który od lat angażuje się we wspieranie sportowej aktywności dzieci i młodzieży, został także sponsorem strategicznym Akademii Piłkarskiej Jagiellonii Białystok

Duma Podlasia to zasłużony klub piłkarski, który występuje w Ekstraklasie nieprzerwanie od 2007 roku. W 2010 roku klub wygrał Puchar Polski i Super Puchar Polski. W 2015 roku zajął trzecie miejsce w Ekstraklasie, dwukrotnie – w roku 2017 i 2018 – był wicemistrzem Polski. Jagiellonia Białystok reprezentowała Polskę w rozgrywkach europejskich pięciokrotnie. Jest jedynym klubem w regionie, który występuje w najwyższej klasie rozgrywek.

"Spółki Skarbu Państwa wspierają polski sport, przekazując corocznie kilkaset milionów złotych dla klubów, związków sportowych czy wspierając naszych mistrzów. Wśród nich jest także Grupa Enea, która została sponsorem Jagiellonii Białystok – dumy Podlasia. Firma wspiera nie tylko pierwszą drużynę, która walczy o mistrzostwo kraju, ale co ważne także Akademię Jagiellonii Białystok, która jest sportową przyszłością klubu. Jestem dumny, że spółkom Skarbu Państwa przyświeca idea społecznej odpowiedzialności biznesu" powiedział Jacek Sasin,  minister aktywów państwowych.

Źródło-CIRE.PL

Inny sponsoring Enea


Wiadomość tą wyświetlono 602 razy.