Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Środa, 17 Lipiec 2024r.
Drukuj
25.05.2023 Emeryt Ireneusz Grzegolec
Dodano: 25 Maj 2023r. 13:37

Do grona szczęśliwców, którzy doczekali emerytury w Grupie Kapitałowej Enea dołączył Ireneusz Grzegolec Koordynator do spraw transportu z Centrali Oddziału Dystrybucji w Gorzowie Wielkopolskim.

Irek przepracował w sumie 40 lat (od początku w energetyce). Przed podjęciem pracy zawodowej  przez 5 lat był stypendystą Zakładu Energetycznego Gorzów.  Irek podczas pracy zawodowej pełnił wiele funkcji, był między innymi Prezesem Spółki Córki Zakładu Energetycznego Gorzów -ENEARGO AUTO.

Gorzowianom Irek jest znany jako dokumentalista Stanu Wojennego. To on w tych mrocznych czasach wykazał się dużą odwagą i wykonywał zdjęcia centrum Gorzowa Wielkopolskiego zaraz po wprowadzeniu stanu wojennego oraz podczas największej manifestacji w historii miasta (31.08.1982 protest przeciwko stanowi wojennemu w 2 rocznicę podpisania porozumień w Gdańsku).

Okolicznościowe pożegnalne spotkanie odbyło się w świetlicy Centrali Oddziału Dystrybucji Gorzów Wielkopolski. Uczestniczyli w nim: byli i obecni współpracownicy, „Transportowcy” z innych Oddziałów Dystrybucji oraz przedstawiciele związku do, którego Irek należy i w którym postanowił kontynuować członkostwo w Kole Emerytów i Rencistów.

Jak zwykle przy takich spotkaniach był poczęstynek,  wspomnienia, życzenia, prezenty oraz tradycyjne STO LAT.

Irku tą drogą przyłączamy się do życzeń, i zapraszamy do częstych odwiedzin.

Więcej zdjęć na naszym FB

 


Wiadomość tą wyświetlono 1269 razy.