Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Środa, 27 Wrzesień 2023r.
Drukuj
19.05.2023 Dwie Godziny dla Rodziny
Dodano: 19 Maj 2023r. 11:09

Już od dwunastu lat w akcji „Dwie Godziny dla Rodziny" uczestniczą setki pracodawców z 59 krajów świata, umożliwiając swoim pracownikom wcześniejsze zakończenie wybranego dnia pracy i spędzenie tego czasu z najbliższymi.

Tegorocznej edycji towarzyszy motto „Z pasjami przez pokolenia". Włączając się do akcji, zachęcamy do międzypokoleniowego odkrywania siebie nawzajem, wspólnego realizowania zainteresowań – od słuchania tej samej muzyki, czytania książek, kolekcjonowania ulubionych przedmiotów po spacery z naszymi pupilami czy wspólne gotowanie. Tak wiele pasji możemy realizować razem. Dlatego dodatkowe dwie godziny wolnego to doskonały sposób na wzmacnianie więzi i dobrych relacji w naszych rodzinach.

U źródeł kampanii znajdują się wartości bliskie naszej Grupie, związane z bezpieczeństwem i zaangażowaniem, a także troską o relacje z bliskimi.

​W ramach akcji większość spółek naszej Grupy umożliwi pracownikom zakończenie pracy 2 godziny wcześniej w dniu uzgodnionym z przełożonym. Specjalną nieobecność będzie można odnotować w systemie SAP lub złożyć stosowny wniosek. Szczegóły dotyczące przebiegu akcji oraz ewidencji czasu pracy w poszczególnych spółkach przekazane zostały bezpośrednio przez działy HR spółek biorących udział w kampanii.

Zachęcamy, by te dwie symboliczne godziny były okazją do zadbania o siebie i najbliższych oraz spędzania wspólnego czasu służącego budowaniu dobrych relacji i pielęgnowaniu więzi rodzinnych.

Sposób rejestracji czasu pracy opisany został w instrukcji dostępnej w intranecie. Nieobecność nie może być dzielona na krótsze okresy, tylko wykorzystana jednorazowo.

Wcześniejsze akcje -2022,2021...

 


Wiadomość tą wyświetlono 744 razy.