Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Wtorek, 23 Lipiec 2024r.
Drukuj

Enea Serwis została partnerem technicznym projektu rozwoju sieci stacji ładowania samochodów elektrycznych na terenie północno-zachodniej Polski. Na mocy porozumienia z firmą Charge Polska, w ciągu najbliższych dwóch lat powstanie około 200 ogólnodostępnych miejskich stacji ładowania. Ich montażem zajmie się Enea Serwis.

Partnerstwo techniczne obejmuje proces projektowania i montażu stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Enea Serwis będzie odpowiedzialna za przeprowadzenie całego procesu budowy: od uzgodnienia warunków przyłączenia, poprzez prace projektowe, montaż stacji ładowania, aż do przeprowadzenia badania Urzędu Dozoru Technicznego. Około 200 nowych ogólnodostępnych stacji ładowania pojawi się w ciągu najbliższych 24 miesięcy na terenie województw: wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego i lubuskiego.  

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z podjęcia współpracy z innowacyjnym podmiotem, który ma  całkowicie nowe spojrzenie na rozwój infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych w Polsce" podkreślił Ireneusz Rogowski, prezes Enei Serwis.

Kierowcy w Europie korzystają ze stacji ładowarek ChargeEurope za darmo, dzięki wyświetlanym na nich reklamom.  

"Połączenie multimedialnych ekranów reklamowych z darmowym ładowaniem dla właścicieli pojazdów jest podejściem, którego w Polsce jeszcze nikt nie wdrażał, ale sprawdziło się już na świecie. Gorąco liczę, że wspólnie z naszym partnerem będziemy wyznaczali nowe trendy. Dla naszych pracowników to także możliwość zapoznania się z nowoczesnym sprzętem i rozwój kompetencji technicznych, które zaowocują w przyszłości" – dodał Sławomir Szczot, wiceprezes ds. rozwoju Enei Serwis.

" Jesteśmy dumni z partnerstwa z tak doświadczoną i renomowaną firmą jak Enea. Poszukując partnerów do współpracy, stawiamy na niezawodne i profesjonalne zespoły, które mają na swoim koncie udane wdrożenia stacji ładowania pojazdów elektrycznych" – podkreślił Euan Wheatley, dyrektor operacyjny ChargeEuropa.

Więcej o stacjach ładowania

 


 

 


Wiadomość tą wyświetlono 952 razy.