Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Wtorek, 16 Kwiecień 2024r.
Drukuj

Ekologiczne ciepło z elektrociepłowni PGE Energia Ciepła trafia już do ponad 40 tysięcy gospodarstw domowych w całym mieście.

Wraz z rozwojem miasta, aby dotrzeć do nowych odbiorców, PGE Energia Ciepła stale inwestuje i modernizuje swoją sieć ciepłowniczą w Gorzowie Wielkopolskim. Łącznie ma ona już ponad 135 km długości i w samym 2022 roku przyłączono 35 nowych budynków o łącznym zapotrzebowaniu na moc 6,4 MW. 

"Bezpieczeństwo dostaw, komfort użytkowania oraz pozytywny wpływ na środowisko to główne argumenty, które powodują, że coraz więcej obiektów podłączanych jest do naszej sieci ciepłowniczej. Dzięki skorzystaniu z naszej oferty mieszkańcy Gorzowa mogą zrezygnować z lokalnych kotłowni i przydomowych pieców, które emitują znaczne ilości dwutlenku węgla i pyłów do atmosfery. Dlatego cieszy nas każdy nowy odbiorca, bo dzięki temu realnie wpływamy na jakość powietrza, którym wszyscy oddychamy" - powiedział Wojciech Dobrak, dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Gorzowie Wielkopolskim. 

Wśród nowych obiektów, które zostały podłączone do sieci ciepłowniczej są m.in. siedziba ENEI przy ul. Energetyków, Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu przy ul. Warszawskiej, siedziba Gorzowskiego Rynku Hurtowego przy ul. Targowej, hala produkcyjna nr 5 TPV przy ul. Złotego Smoka oraz Zachodnia Iza Przemysłowo-Handlowa przy ul. Kosynierów Gdyńskich. W 2022 roku zrealizowano również podłączenia w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Są to obiekty znajdujące się w okolicy ul. Dworcowej: DH Rolnik, Spółdzielnia Inwalidów „Warta”, SPOZ Przychodnia Dworcowa oraz kamienice administrowane przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej i SM „Włókno”. 

Ekologiczne ciepło trafia także do nowych budynków mieszkalnych, usługowych oraz handlowych znajdujących się w różnych częściach miasta i dotyczy to zarówno lokalizacji rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Tylko w 2022 roku PGE Energia Ciepła zainwestowała ok. 9,5 mln zł na pokrycie kosztów przyłączenia budynków do sieci ciepłowniczej w Gorzowie Wielkopolskim. 

Oddział realizuje również program podłączeń ciepłej wody użytkowej. Dzięki współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową „Górczyn” gorzowianie przy ul. Bohaterów Lenino mogli zrezygnować z gazowych podgrzewaczy, a do ich mieszkań popłynęła ciepła wody z elektrociepłowni. Poprawia to bezpieczeństwo oraz ogranicza emisję dwutlenku węgla do atmosfery. 

"Zapraszamy do kontaktu wszystkich zainteresowanych administratorów budynków. Przygotujemy ofertę oraz wstępną ocenę możliwości przyłączenia. Koszty związane z doprowadzeniem ciepła do obiektów wraz z wykonaniem oraz montażem węzła cieplnego są po stronie PGE Energia Ciepła" – informuje dyrektor Wojciech Dobrak.

Źródło-CIRE.PL

 


Wiadomość tą wyświetlono 698 razy.