Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Środa, 27 Wrzesień 2023r.
Drukuj

4 stycznia 2023 roku do Enea S.A. wpłynęła rezygnacja Rafała Włodarskiego z pełnienia funkcji członka rady nadzorczej Enei, w tym z funkcji przewodniczącego rady nadzorczej spółki, ze skutkiem na 4 stycznia 2023 roku.

Enea poinformowała, że przyczyna rezygnacji, jaką wskazał Rafał Włodarski, „wynika z powodów niezwiązanych ze spółką, lecz z innych wyzwań zawodowych”. 

Rafał Włodarski został powołany do rady nadzorczej Enei we wrześniu 2020 przez Ministra Aktywów Państwowych, a w styczniu 2021 został wybrany na przewodniczącego rady nadzorczej Enei, przez nadzwyczajne walne zgromadzenie Enei.

Rafał Włodarski to radca prawny z wieloletnim doświadczeniem w korporacyjnej oraz regulacyjnej obsłudze prawnej spółek sektora energetycznego, polegającej na wsparciu spółek zarówno w ich bieżącej działalności, transakcjach, jak i wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań oraz reprezentowaniu spółek w precedensowych postępowaniach.

W momencie powołania do rady nadzorczej Enei był zastępcą dyrektora Departamentu Prawnego w Ministerstwie Aktywów Państwowych, a przed dołączeniem do resortu współpracował z kancelariami prawniczymi w Polsce, gdzie ,jak podawała Enea, „jako członek zespołów Energy & Natural Resources, Corporate/M&A oraz Banking&Finance uczestniczył w szeregu kluczowych transakcji na polskim rynku przekraczających łączną wartość 10 mld zł”.

Źródło-wnp.pl

Wcześniejsze zmiany w RN Enea


Wiadomość tą wyświetlono 967 razy.